
Wypadek polskiego samochodu na Słowacji
Tragiczny wypadek miał miejsce w środę rano na słowackiej autostradzie D1. Kierowca busa z polskimi rejestracjami, z niewyjaśnionych powodów zjechał z drogi.
"Do wypadku doszło dzisiaj, krótko przed 8.00 rano na autostradzie D1 w kierunku Bratysławy do Trnawy. Kierowca busa Fiata Ducato, o polskiej tablicy rejestracyjnej, z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo" - informuje miejscowa policja.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!
Samochodem jechały trzy osoby dorosłe i dwoje dzieci. Policja początkowo informowała o dwóch ofiarach dorosłych i jednym dziecku, jednak finalnie okazało się, że na miejscu zmarło dwoje rodziców w wieku 35 lat oraz 62-letnia seniorka. Jedno dziecko skończyło w ciężkim stanie, a pięciomiesięczne niemowlę wyszło bez szwanku. Jak się później okazało, zmarło również jedno dziecko, co oznacza, że liczba ofiar wzrosła do czterech.
Okoliczności tragicznego wypadku są wyjaśniane. Ruch na autostradzie D1 z Bratysławy do Trnawy został częściowo ograniczony. Tworzą się korki. Pod komunikatem policji internauci zwrócili uwagę, że drogę w miejscu wypadku trudno nazwać autostradą. Brakuje pobocza lub pasa awaryjnego. Nie ma też barierek ochronnych.
Cztery osoby nie żyją
Około godziny 11:00 policja zaktualizowała swój komunikat, w którym poinformowała, że zmarła również czwarta osoba, prawdopodobnie starsze dziecko. Chociaż samochód posiadał polskie tablice rejestracyjne, nie potwierdzono jeszcze, czy podróżująca nim rodzina była z Polski.
Portal tvnoviny.sk poinformował, że w wypadku interweniowali także ratownicy lotniczy. Załoga z Bratysławy po wylądowaniu miała zabrać jedno z dzieci.
"Doznało poważnych obrażeń kilku części ciała. Ratownicy udzielili mu na miejscu natychmiastowej pomocy medycznej, a po przeniesieniu na pokład w stanie krytycznym zostało przetransportowane samolotem do Narodowego Instytutu Chorób Dziecięcych w Bratysławie" – poinformowali ratownicy.
Załoga z Nitry przejęła od ratowników naziemnych drugie dziecko, które w stanie ustabilizowanym i przytomne zostało przewiezione tej samej placówki.
Źródło: