Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Ponad 7.200 fanów zobaczyło pierwszą porażkę Artura Derbina

Tomasz Kuczyński
24.09.2023. Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza.
24.09.2023. Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Karina Trojok
W niedzielę 24 września 2023 roku w meczu 9. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:3 (1:1). Zobacz ZDJĘCIA ze stadionu ArcelorMittal Park, na którym stawiło się aż 7284 kibiców!

Zagłębie przejął Artur Derbin i w trzech pierwszych meczach pod wodzą nowego-starego trenera sosnowiczanie zdobyli 7 punktów (0:0 z Odrą w Opolu, 5:2 u siebie z Lechią Gdańsk i 1:0 z GKS-em Katowice przy Bukowej). W efekcie do spotkania z Termalicą Zagłębie przystąpiło z 8 punktami na koncie (drużyna z Niecieczy miała ich 11). „Słoniki” nie przegrały trzech poprzednich meczów.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, 24.09.2023 r.

Od 7. minuty goście prowadzili 1:0, kiedy Kacper Karasek huknął zza pola karnego i Mateusz Kos nie miał żadnych szans na obronę.

Zagłębie odpowiedziało w 15. minucie trafieniem Kamila Bilińskiego, który rozgrywał 150. mecz na poziomie I ligi. „Bila” podciągnął środkiem pola, a następnie strzelił z 20 metrów precyzyjnie przy słupku.

Biliński spróbował w 37. minucie po raz drugi pokonać Tomasza Loskę. Bramkarz Niecieczy odbił piłkę, a Konrad Wrzesiński nie zdążył z dobitką.

W 62. minucie goście drugi raz objęli prowadzenie. W zamieszaniu po rzucie rożnym piłka trafiła do Macieja Ambrosiewicza, który strzelił z ostrego kąta. Były kapitan Zagłębia nie manifestował radości z szacunku dla swego byłego klubu.

Wynik ustalił Jakub Branecki strzałem z woleja po asyście głową Ambrosiewicza.

Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Kacper Karasek (7), 1:1 Kamil Biliński (15), 1:2 Maciej Ambrosiewicz (62), 1:3 Jakub Branecki (83)

Zagłębie: Mateusz Kos - Konrad Wrzesiński, Dominik Jończy, Maksymilian Rozwandowicz, Oleksij Bykow, Marcel Ziemann - Nikodem Zielonka (66. Adrian Troć), Sebastian Bonecki, Meik Karwot (79. Dean Guezen), Joel Valencia (87. Kamil Bębenek) - Kamil Biliński (78. Marek Fabry).

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska - Taras Zawijskyj (90+3. Tomas Poznar), Arkadiusz Kasperkiewicz, Lukas Spendlhofer, Damian Hilbrycht - Adam Radwański (84. Jakub Nowakowski), Maciej Ambrosiewicz, Andrij Dombrowskyj, Kacper Karasek (75. Andrzej Trubeha), Artem Polarus (46. Morgan Faßbender) - Jakub Branecki (90+3. Arkadiusz Morąg).

Żółte kartki: Guezen - Radwański, Branecki, Nowakowski

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)

Widzów: 7.284