We wtorek, 27 marca ekopatrol Straży Miejskiej w Radomiu wraz z pracownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt skontrolował posesję przy ulicy Starokrakowskiej w Radomiu. Stwierdzono, że na terenie posesji znajduje się średniej wielkości pies maści biszkoptowej.
Jak relacjonuje Grzegorz Sambor z radomskiej Straży Miejskiej, pies był przywiązany sznurkiem o długości około dwóch metrów do betonowego słupka. Jego schronieniem była szafka meblowa, nieocieplona i bez drzwiczek. Cały czas poruszał się we własnych odchodach, a miski wokół tej „budy” były puste. Dodatkowo na szyi miał przewiązaną rajstopę zakrywającą szeroką na około 4 centymetry głęboką ranę, ciągnącą się na obwodzie całego karku. Wszystkie uszkodzenia ciała psa były spowodowane zaciśniętym sznurem.
- W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami, określonymi w Ustawie o ochronie zwierząt strażnicy wezwali na miejsce patrol policji. Policjanci dokonali oględzin tego miejsca oraz sporządzili protokół. Przesłuchano również właścicielkę psa. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić dlaczego jej pies jest w tak opłakanym stanie. Nie posiadał również obowiązkowych szczepień, a jego właścicielka nigdy nie skorzystała z pomocy weterynaryjnej - dodaje Grzegorz Sambor.
Pies został właścicielce odebrany i przewieziony do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, celem przeprowadzenia badań i ewentualnego dalszego leczenia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi teraz III Komisariat Policji w Radomiu.
Tego samego dnia o godzinie 10:05 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące psa, który od jakiegoś czasu błąka się w okolicy bloku przy ulicy Maratońskiej 21 w Radomiu.
Tam strażnicy z ekopatrolu odłowili psa i ustalili, że jego właścicielami są lokatorzy, wynajmujący jedno z mieszkań w tym bloku. Okazało się, że właściciele psa kilka dni wcześniej wyprowadzili się, a psa zostawili pod blokiem. Nikt od tego czasu nie opiekował się psem, który błąkał się po klatce schodowej i wył. Zwierzę trafiło do schroniska, a strażnicy przekazali swoje ustalenia policji.
- Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego miasta by w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości dotyczących niewłaściwego traktowania zwierząt reagowali natychmiast powiadamiając telefonicznie dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu pod bezpłatnymi numerami 112 lub 997, co pozwoli na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji - apeluje Grzegorz Sambor.
ZOBACZ TEŻ: Pies w szafce depozytowej marketu w Radomiu
MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.
POLECAMY RÓWNIEŻ: