Spis treści

Brytyjczycy ślą skargi do BBC. Co zarzucają stacji?
Dwa tygodnie temu, pojawiło się nagranie, po którym Wielka Brytania wstrzymała oddech. Księżna Kate poinformowała, że milczała ponad dwa miesiące, gdyż lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór. Nagranie zostało wyemitowane także u publicznego nadawcy, czyli BBC. Po emisji wyjaśnień Kate rozgorzała awantura. Brytyjczycy byli oburzeni sposobem emisji nagrania. Zaczęli zalewać stację niezliczonymi skargami. Zarzucali BBC, że ich relacje na temat choroby nowotworowej księżnej Walii, były nieczułe i pozbawione wrażliwości. Ukazano bowiem cierpiącą Kate, matkę trójki dzieci. BBC postanowiło odnieść się do skarg, jednak stacja nie przeprosiła za swoje relacje. Opublikowano specjalne oświadczenie.
Wyemitowaliśmy w całości bardzo osobistą wiadomość wideo od księżnej Walii, w której bezpośrednio opowiadała opinii publicznej o diagnozie. Nasza relacja odzwierciedlała znaczenie tej historii, a także pokazała napływającą z całego świata falę wsparcia dla księżnej. Wyjaśniliśmy naszym widzom, co wiadomo na temat stanu księżnej Catherine, ale nie spekulowaliśmy na temat szczegółów, które nie zostały podane do wiadomości publicznej – oświadczono.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuji.pl!
BBC się broni. Dziennikarze uważają, że są obiektywni i rzetelni
Dziennikarze publicznego nadawcy zapewniają rodaków, że są obiektywni oraz rzetelni. W kolejnym komunikacie oświadczyli, że z relacji wynikało jasno, że księżna Kate, jak i cała rodzina królewska mierzy się z trudnym okresem, a BBC starało podchodzić do tego tematu z wielką wrażliwością. Dodali, że wszystkie spekulacje zostały zweryfikowane. Dodatkowo uszanowali prośbę księżnej o zachowanie prywatności, a także szczegółowo omówili oświadczenie Pałacu Kensington, dotyczące prawa księżnej do prywatności w związku z jej problemami zdrowotnymi.
Źródło: BBC