
Straż Graniczna podała raport z ostatniej doby. Funkcjonariusze przekazali, aż 35 cudzoziemców próbowało się przedostać do Polski z Białorusi. Siedmiu z nich było agresywnych i rzucało zza stalowej bariery na granicy kamieniami w kierunku polskich patroli – podała SG na Twitterze. Do tych zdarzeń doszło w okolicy Dubicz Cerkiewnych w województwie podlaskim.
Nielegalni migranci szturmują granicę. Irakijczycy wybrali rzekę
W okolicach Białowieży z kolei dziewięciu Irakijczyków próbowało się przeprawić przez rzekę Podcerkówkę. Straż Graniczna podała statystyki prób nielegalnych prób przedostania się przez granicę Rzeczypospolitej. Od początku 2023 roku takich prób było już 21 tys.
- Marzec i kwiecień — ok. 2,5 tys.
- Maj — ok. 3 tys.
- Czerwiec — niespełna 3 tys.
- Lipiec - 4 tys. takich prób
- Sierpień — blisko 2,8 tys.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuji.pl!
Kolejna zapora na granicy. Co o niej wiemy?
We wrześniu Straż Graniczna, a konkretnie jej Podlaski Oddział, odnotował 450 nielegalnych prób przedostania się do Polski.. Granica Polski z Białorusią ma 186 km. W 2022 roku, mimo sprzeciwu opozycji, na granicy powstała zapora. Ma ona 5,5 wysokości i jest wyposażona w system kamer oraz czujników. W 2024 roku ruszy budowa podobnej zapory, tym razem wzdłuż rzeki Bug w Lubelskiem oraz Świsłocz i Istoczanka w Podlaskiem. Firmy, które wykonają tę zaporę, mają być wyłonione do końca 2023 r., a inwestycja będzie sfinansowana ze środków UE. Kamery i czujniki ruchu będą instalowane na brzegach rzek w pasie drogi granicznej.
lena
Źródło: