Jak działa e-recepta? Podczas wizyty w przychodni lekarz listę przepisanych choremu leków wprowadza do specjalnego systemu informatycznego.
Pacjent informację o wystawieniu e-recepty i specjalnym kodzie zabezpieczających otrzymuje za pośrednictwem e-maila lub smsa, a jeżeli nie korzysta z telefonu komórkowego, medyk przygotowuje mu wydruk z tymi danymi albo po prostu zapisuje je na kartce. Podczas wizyty w aptece wystarczy, że chory poda swój numer PESEL i wygenerowane hasło, a farmaceuta zyska dostęp do listy przepisanych mu leków.
E-recepta minimalizuje ryzyko pomyłek i zwiększa kontrole nad systemem ordynowania leków. Dzięki niej farmaceuta nie musi już mierzyć się z zadaniem rozszyfrowania nazw leków zapisanych przez lekarza, a pacjent starać się o specjalne odpisy recepty, jeśli wszystkich potrzebnych mu preparatów nie uda się wykupić w jednej aptece.
Przez pierwsze sześć miesięcy lekarze w całej Polsce wystawili ponad 3,5 mln elektronicznych recept. W których województwach medycy najchętniej sięgają po wirtualne dokumenty i jak na tle innych regionów wypada Małopolska? Sprawdź w naszej galerii.
Zobacz także:
Kraków. Szpital Uniwersytecki coraz bliżej przeprowadzki. Zo...
- Tak wyglądają porodówki w naszych szpitalach. Zobacz zdjęcia
- 10 pomysłów na zdrowe śniadanie
- Tak wyglądają polskie szpitale psychiatryczne [zdjęcia]
- Nie jedz tego! Te produkty zostały wycofane przez GIS
- TOP 10 krakowskich ginekologów. Sprawdź, których lekarzy polecają pacjentki [RANKING]
- Zobacz, jak wyglądają najlepsze porodówki w Krakowie!
FLESZ - Nocowanie przy chorym w szpitalu za darmo
