Elektrownia jądrowa w Polsce. Ponad 83 proc. badanych chce budowy takich elektrowni w Polsce

Adam Kielar
Opracowanie:
Co Polacy sądzą o budowie elektrowni jądrowej? Według sondażu, ogromna większość popiera taką inwestycję.
Co Polacy sądzą o budowie elektrowni jądrowej? Według sondażu, ogromna większość popiera taką inwestycję. Stefan Kühn / Wikimedia Commons / CC-BY-SA 3.0
Ogromna większość Polaków opowiada się za budową elektrowni jądrowych w Polsce. Według sondażu United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM, aż 83 proc. ankietowanych popiera taką inwestycję.

Elektrownia jądrowa w Polsce. Co sądzą Polacy?

W sondażu United Surveys przeprowadzonym dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM ankietowani zostali zapytani o to, czy są za budową w Polsce elektrowni jądrowych. Według badania, 44,4 proc. respondentów jest „zdecydowanie tak”, a 39 proc. „raczej tak”. Na „raczej nie” zagłosowało 7 proc., a na „zdecydowanie nie” - 2,5 proc.

Ankietowani zostali również zapytani o to, jakie źródła energii powinniśmy w obecnej sytuacji rozwijać w Polsce. Najwięcej badanych wskazało na energię słoneczną (fotowoltaikę) - 83,7 proc. Według sondażu na drugim miejscu znalazła się energia jądrowa - 83,4 proc., a na trzecim - energia wiatrowa (68,3 proc. badanych).

Jakie źródła energii popierają Polacy?

Tuż poza „podium” znalazła się biomasa (pozostałości z produkcji rolniczej) - 48,6 proc. Z kolei na energię gazową zagłosowało 26,1 proc. badanych, a na energię węglową - 24,7 proc. ankietowanych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 4-6 listopada na ogólnopolskiej próbie 1 tys. pełnoletnich Polaków metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

lena

Źródło:

Polska Agencja Prasowa
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marcin Kowalczyk
Bo atom to krok w przyszłość i prawdziwe bezpieczeństwo energetyczne w pełnym tego słowa znaczeniu.

Każde Państwo wysokorozwinięte korzysta z tego typu rozwiązań, a fakt że Niemcy sami siebie próbują ograniczyć w tym zakresie, nie jest żadnym wzorem do naśladowania, a wręcz przeciwnie.

Budować i robić swoje, świetna inicjatywa, należy trzymać kciuki za powodzenie inwestycji!

Oby kiedyś takie ugrupowanie jak Platforma itp. nie przerwały, bądź nie opóźniły tego.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl