Gdańsk: W pogoni za kulturą i historią. W Europejską Noc Muzeów 2023 dopisała frekwencja. Tłumy gdańszczan i turystów odwiedziły muzea

Kamil Kusier
Opracowanie:
Wideo
od 16 lat
Noc Muzeów 2023 na Pomorzu niosła za sobą wiele atrakcji. Nawet do jednego kilometra długości miała największa kolejka osób, które chciały zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej. Dopisała pogoda, choć i lekki deszcz pojawił się w trakcie spacerów pełnych kultury i historii, nie przeszkodziło jednak to mieszkańcom i turystom, aby oddać się nocy, która pełna była atrakcji tak naprawdę dla wszystkich, zarówno dzieci, jak i tych bardziej wymagających zwolenników turystycznych spacerów po Gdańsku.

Muzea, galerie sztuki, wszystkie inne instytucje kultury nie tylkom w Polsce, ale i w całej Europie rok rocznie udostępniają swoje zbiory, zachęcając do obcowania z historią, tradycją lokalną, czy właśnie kulturą.

- W Gdańsku jestem pierwszy raz w swoim życiu, ale już wiem, że nie ostatni - mówiła nam pani Henryka, która na Pomorze wybrała się właśnie na Noc Muzeów. - Zdecydowałam się na Muzeum II Wojny Światowej i na Westerplatte. A później? Zobaczymy, na co starczy czasu. To budujące widzieć tylu ludzi, uśmiechniętych przede wszystkim ludzi, którzy pragną kontaktu z kulturą.

Gdańskie obiekty i w 2023 roku przygotowały mnóstwo atrakcji dla swoich gości. "Dziennik Bałtycki" odwiedził m.in. Muzeum II Wojny Światowej, Dom Uphagena, czy również Górę Gradową, gdzie zorganizowano "Festiwal Świateł".

Jak Europejska Noc Muzeów wyglądała w praktyce? Zobaczcie zdjęcia Karoliny Misztal, która wraz z naszymi czytelnikami udała się w podróż przepełnioną kulturą.

Muzyka: lemonmusicstudio from Pixabay

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gabi Łosińska
sołdek - tu nas jeszcze nie było
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl