25 maja 2014 r. w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Mieszkańcy województwa podkarpackiego zagłosują w okręgu nr 9. Oto listy wyborcze i kandydaci, na których będzie można oddać swój głos.
Okręg nr 9 obejmuje województwo podkarpackie. Listy zarejestrowało tu dziewięć komitetów. Znajduje się na nich w sumie 90 kandydatów.
Kandydaci do europarlamentu z okręgu nr 9 walczą o trzy mandaty. Każdy wyborca ma prawo oddać tylko jeden głos. Do głosowania uprawnionych jest 1 722 518 wyborców.
GDZIE MOŻNA ODDAĆ GŁOS? SPRAWDŹ SIEDZIBĘ SWOJEGO OBWODU NA STRONIE PKW
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Mieczysław Józef Golba | Wiązownica | przedsiębiorca |
2 | Maria Stanisława Kurowska | Dąbrówka | nauczyciel |
3 | Kazimierz Bronisław Ziobro | Łańcut | teolog |
4 | Wiesław Siembida | Stalowa Wola | przedsiębiorca |
5 | Jan Dziubiński | Tarnobrzeg | inżynier mechanik |
6 | Renata Strzępek | Strzyżów | adwokat |
7 | Piotr Marcin Uruski | Sanok | nauczyciel |
8 | Maria Teresa Szczepańska | Rzeszów | lekarz medycyny |
9 | Irena Dorota Kulig | Przebendów | rolnik |
10 | Krzysztof Franciszek Kossak-Chrzanowski | Rzeszów | student |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Marcin Cezary Siembida | Stalowa Wola | magazynier |
2 | Witold Stefanowicz | Tarnobrzeg | technik urządzeń sanitarnych |
3 | Tadeusz Mikołaj Zięba | Mielec | lekarz medycyny |
4 | Maria Pakosz | Kraków | dziennikarz |
5 | Klaudia Małgorzata Toś | Nisko | student |
6 | Roman Józef Jędrzejczyk | Stobierna | rolnik |
7 | Katarzyna Sabina Furtak | Tarnobrzeg | księgowa |
8 | Aleksandra Kozłowska | Legionowo | student |
9 | Krzysztof Jerzy Sylwanowicz | Medynia Głogowska | informatyk |
10 | Zygmunt Leopold Mogiła-Lisowski | Warszawa | emeryt |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Tomasz Artur Kamiński | Rzeszów | socjolog |
2 | Helena Warda | Przemyśl | nauczyciel |
3 | Janusz Kazimierz Konieczny | Rymanów | emeryt |
4 | Krystyna Helena Leśniak-Moczuk | Rzeszów | nauczyciel akademicki |
5 | Wojciech Grzegorz Domaradzki | Jarosław | ekonomista |
6 | Barbara Maria Wachałowicz | Tarnobrzeg | nauczyciel |
7 | Bronisław Tadeusz Tofil | Stalowa Wola | inżynier mechanik |
8 | Daniel Witold Kozdęba | Mielec | inżynier mechanik |
9 | Przemysław Jednacz | Dąbrówka | ekonomista |
10 | Anna Helena Kowalska | Dynów | politolog |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Tomasz Piotr Poręba | Mielec | politolog |
2 | Alicja Maria Zając | Jasło | biolog |
3 | Stanisław Ożóg | Sokołów Małopolski | geodeta |
4 | Stanisław Piotrowicz | Krosno | prokurator |
5 | Bogdan Piotr Romaniuk | Lipnica | nauczyciel |
6 | Józefa Hrynkiewicz | Warszawa | nauczyciel akademicki |
7 | Tadeusz Wacław Pióro | Sanok | biolog |
8 | Krystyna Małgorzata Wróblewska | Rzeszów | nauczyciel |
9 | Andrzej Bogusław Ćwierz | Rzeszów | nauczyciel |
10 | Lidia Błądek | Nisko | prawnik |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Marta Agata Niewczas | Rzeszów | prawnik |
2 | Grzegorz Piotr Tereszkiewicz | Rzeszów | nauczyciel |
3 | Ewa Wasiewicz | Krasiczyn | przedsiębiorca |
4 | Mariusz Piotr Sidor | Orzechowce | technolog żywności |
5 | Justyna Skalska | Rzeszów | przedsiębiorca |
6 | Dariusz Baran | Leżajsk | nauczyciel |
7 | Grażyna Julia Szelc | Krosno | nauczyciel |
8 | Wacław Daniel Bar | Sietesz | przedsiębiorca |
9 | Beata Puchalik | Jasło | przedsiębiorca |
10 | Robert Dariusz Smucz | Rzeszów | psycholog |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Kazimierz Jaworski | Chmielnik | rolnik |
2 | Małgorzata Krystyna Dachnowicz | Dubiecko | dziennikarz |
3 | Tomasz Kloc | Rzeszów | przedsiębiorca |
4 | Anna Elżbieta Bialik | Jasło | przedsiębiorca |
5 | Marta Teresa Muszyńska | Sanok | nauczyciel |
6 | Kinga Aleksandra Strus-Kozłowska | Stalowa Wola | prawnik |
7 | Paweł Ochab | Dębica | ekonomista |
8 | Andrzej Jan Skowron | Mielec | nauczyciel akademicki |
9 | Paulina Anna Guzik | Krosno | psycholog |
10 | Paweł Piotr Skoczowski | Kraczkowa | specjalista ds. zarządzania kryzysowego |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Waldemar Zarębski | Kolbuszowa | lekarz medycyny |
2 | Damian Maciej Małek | Rzeszów | energetyk |
3 | Janusz Jadach | Tarnobrzeg | przedsiębiorca |
4 | Grzegorz Aleksander Kida | Stalowa Wola | nauczyciel akademicki |
5 | Bożena Genowefa Berkowicz | Trzcinica | instruktor tańca |
6 | Lech Karol Walicki | Wola Rafałowska | reżyser teatralny |
7 | Artur Paweł Mryczko | Mielec | bankowiec |
8 | Ewelina Małgorzata Olender-Wajda | Rzeszów | chemik |
9 | Magdalena Marta Chojnacka | Mielec | przedsiębiorca |
10 | Anna Korwin-Mikke | Józefów | architekt |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Elżbieta Katarzyna Łukacijewska | Dołżyca | ekonomista |
2 | Krystyna Skowrońska | Mielec | bankowiec |
3 | Piotr Tomański | Żurawica | ekonomista |
4 | Zygmunt Józef Cholewiński | Jastkowice | specjalista zarządzania przedsiębiorstwem |
5 | Jolanta Barbara Kaźmierczak | Rzeszów | inżynier budownictwa |
6 | Joanna Zofia Frydrych | Targowiska | ekonomista |
7 | Marek Stefan Ordyczyński | Leżajsk | politolog |
8 | Adam Jan Kmiecik | Jasło | pracownik samorządowy |
9 | Roman Piotr Ciszek | Dębica | przedsiębiorca |
10 | Mirosław Stanisław Pluta | Wola Baranowska | socjolog |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Władysław Marcin Kosiniak-Kamysz | Kraków | lekarz medycyny |
2 | Mieczysław Kasprzak | Ostrów | ekonomista |
3 | Alicja Barbara Wosik | Liszna | dziennikarz |
4 | Stanisław Wojciech Bartman | Kraczkowa | rolnik |
5 | Justyna Piekut | Kamień | inżynier rolnictwa |
6 | Dariusz Cezar Dziadzio | Rzeszów | fizjoterapeuta |
7 | Ewa Maria Białek | Nowa Dęba | pielęgniarka |
8 | Wiesław Andrzej Rygiel | Ropczyce | prawnik |
9 | Magdalena Anna Andrzejak-Klecha | Przemyśl | muzyk |
10 | Marek Owsiany | Nozdrzec | ekonomista |
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl