Koronawirus w Polsce i na świecie. Liczba zakażonych wynosi już blisko 12 tys. Nie żyją 562 osoby. Raport na żywo minuta po minucie [27.04]

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Koronawirus w Polsce i na świecie. Liczba zakażonych wynosi już blisko 12 tys. Nie żyją 562 osoby. Raport na żywo minuta po minucie [27.04]
Koronawirus w Polsce i na świecie. Liczba zakażonych wynosi już blisko 12 tys. Nie żyją 562 osoby. Raport na żywo minuta po minucie [27.04] Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Raport minuta po minucie, 27 kwietnia 2020. Do 11 902 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce. 562 osoby zmarły z powodu COVID-19. Do 24 maja pozostaną zamknięte szkoły, przedszkola oraz żłobki. Matury rozpoczną się dopiero 8 czerwca. Premier Mateusz Morawiecki wraz z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk przedstawili plan stopniowego „odmrażania” sportu. Piłkarska Ekstraklasa wróci do gry w ostatni weekend maja.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 27 kwietnia 2020

 • Zakażonych 4 886 154
  + 33 480
 • Zmarło 105 194
  + 33
 • Szczepienia 51 564 403
  + 19 509
Zakażenia w regionach:
 • 1. śląskie:+5 502
 • 2. mazowieckie:+4 978
 • 3. dolnośląskie:+3 363
 • 4. pomorskie:+3 226
 • 5. małopolskie:+2 540...więcej
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

22:01

Sportowy 24: Wygląd na to, że kibice żużla doczekają się rozpoczęcia sezonu PGE Ekstraligi. Premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk poinformowali, że sportowcy na tory wrócą 12 czerwca. Taki jest przynajmniej plan.

21:46

Sportowy 24: Ekstraklasa - o ile w ogóle uda się zrealizować plan jej reaktywacji - na pewno nie zdoła zakończyć rozgrywek przed 30 czerwca. Tymczasem tego dnia kończą się kontrakty dużej grupy zawodników.

21:33

Dzisiaj nie jesteśmy w stanie funkcjonować jako klub piłkarski - podkreślał właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski w programie "Poranek z Polsatem Sport".

21:21

BBC News: Słynna mapa zachorowań publikowana w internecie przez Johns Hopkins University w USA została opracowana przez prof. Lauren Gardner, profesor inżynierii lądowej i inżynierii systemów w Johns Hopkins. Mapa po raz pierwszy została udostępniona online 22 stycznia 2020 r. Początkowo zajmował się nią doktorant, Ensheng Dong, ale później, w miarę rozprzestrzeniania się wirusa, wymagała pomocy innych na uniwersytecie. Liczne media korzystają z niej w swoich raportach, także BBC oraz Polska Press. Od czasu udostępnienia mapy w styczniu 2020 r. liczba odsłon wzrosła do ponad miliarda dziennie.

21:05

Sportowy 24: Nad FC Barceloną zbierają się czarne chmury? Według Gerarda Romeo klub desperacko poszukuje oszczędności. W najbliższym okienku transferowym na sprzedaż będą niemal wszyscy zawodnicy klubu.

20:34

Jurek Owsiak, szef WOŚP: W dniach 30 lipca - 1 sierpnia zapraszamy Was na całe trzy dni festiwalowego grania! Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata - internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków.

20:10

Johns Hopkins University: Liczba potwierdzonych zakażeń na świecie - 3 002 303, liczba ofiar śmiertelnych 208 131. Wyzdrowiało na świecie 878 813.

19:45

Paweł Graś, współpracownik Donalda Tuska: Jutro w godzinach porannych ważne oświadczenie.

19:18

Ryszard Terlecki (PiS) zapowiedział w TVP Info, że jeszcze w tym tygodniu może się odbyć posiedzenie Sejmu. Posłowie mieliby się zająć kolejnymi projektami rządowej tarczy.

19:07

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dr Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł w poniedziałek, że pandemia koronawirusa jeszcze się nie skończyła, i powiedział, że jest „głęboko zaniepokojony” wpływem zakłócenia normalnej opieki zdrowotnej, szczególnie na zdrowie dzieci.

18:47

Nowy Jork wkrótce otworzy 64 km ulic dla pieszych, aby mieszkańcy mieli więcej miejsca na przebywanie na świeżym powietrzu - ogłosił burmistrz miasta Bill de Blasio.

18:35

Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka ODIHR w sprawie projektu ustawy o wyborach prezydenckich: Wprowadzanie tak istotnych zmian na tak krótko przed datą wyborów i w czasie, gdy przygotowania do wyborów już trwały, nie jest zgodne z zasadami stabilności ustawodawstwa wyborczego oraz pewności prawa.

18:16

Iran: liczba zakażonych koronawirusem - 91 472, z tej liczby 5 806 osób zmarło a 70 933 wyzdrowiało.

18:06

Ministerstwo Rodziny informuje: Ochrona miejsc pracy i wsparcie dla pracodawców w liczbach.

17:55

KAI: W pomoc potrzebującym w czasie pandemii zaangażowanych jest w Polsce ponad 3000 sióstr zakonnych.

17:31

MZ: Mamy 141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z przykrością informujemy o śmierci 23 osób zakażonych. Liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii: 11 902/562 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:15

Na stronie internetowej MRPIPS w zakładce wnioski online, dostępne są wnioski dla organizacji pozarządowych:

17:07

Kanclerz Wielkiej Brytanii Rishi Sunak ogłosił, że małe firmy będą kwalifikowały się do nowych pożyczek o wartości od 2000 do 50 000 funtów, które są objęte 100% gwarancją rządową. Jak dodał: rząd zapłaci odsetki od tych pożyczek przez pierwsze 12 miesięcy. System zacznie działać od następnego poniedziałku

16:58

Największy samolot transportowy świata AN225 Mrija przywiózł do Niemiec 10 mln maseczek z Chin. Przybył w ramach operacjo zorganizowanej przez NATO.

16:46

W Niemczech w większości landów wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych - podaje BBC. Ma to związek z poluzowywaniem ograniczeń związanych z epidemią. Przepisy odnośnie noszenia maseczek różnią się jednak w zależności od landów - podaje BBC. Na przykład w Berlinie można do sklepu iść bez maseczki, w innych landach trzeba już ją zakładać.

16:40

Niektóre rozwiązania przewidziane w Specustawie wzajemnie się wykluczają. Najemcy w galeriach handlowych zostali pozostawieni z problemami - mówi mec. Szymon Nawrat, radca prawny, partner zarządzający Kancelarii Radców Prawnych Nawrat & Mariański.

16:37

Mniej wiernych z powodu koronawirusa to również mniej pieniędzy na potrzeby parafii. Czy parafie zaczną bankrutować? W najtrudniejszej sytuacji znajdują się małe parafie, gdzie średnia wieku wiernych jest wysoka i będą mieli trudność, by online przekazywać jakieś datki, a o co proszą duchowni. Zresztą i tak zwykle na tacę rzucają 1-2 zł. Parafie żyją ze ślubów, chrzcin i pogrzebów. O tym, jakie finansowe spadki spowodowała pandemia, świadczą dwie liczby. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego obliczył, że 15 marca, gdy wprowadzono obostrzenia dotyczące udziału 5 osób w mszy świętej niedzielnej, wskaźnik wyniósł 4,4 proc. parafian. Zwykle wskaźnik ten wynosi średnio 38,2 proc. Już te dwie liczby świadczą o realnych finansowych stratach.

16:29

Wstępne wyniki badań klinicznych eksperymentalnego leku przeciw koronawirusowi mogą pojawić się w ciągu tygodnia, powiedział CNN dr Andre Kalil, główny ekspert w zespole pracującym nad lekiem. Kalil powiedział, że ostateczne wyniki testu na lek Remdesivir powinny być znane w połowie lub pod koniec maja, jednak już wcześniej zespół może mieć wstępne dane. Naukowcy sądzą, że lek Remdesivir może skutecznie zwalczać koronawirusa.

16:17

Czechy od dzisiaj poluzowały restrykcje związane z koronawirusem - otwarto duże sklepy, siłownie, biblioteki, zoo, a nawet granice państwa - informuje BBC. Problem jedynie w tym - dodaje BBC - że nie za bardzo jest jak i dokąd pojechać, gdyż kolej i samoloty nie kursują, a większość krajów ma zamknięte granice.

16:07

Jak zachowywać odległości między ludźmi na promie, w czasach koronawirusa? Konto twitterowe władz Mombasy zamieściło zdjęcie z promu przewożącego ludzi w portowej części miasta.

15:47

Michał Kubiak, kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski mówi, że sezon reprezentacyjny dla siatkarzy jest stracony. - Atakować na pustej siatce mogę w ogródku - wyznaje.

15:44

Ze statystyk zebranych przez Uniwersytet Johna Hopkinsa w Baltimore wynika, że potwierdzono już niespełna 3 mln przypadki zakażenia koronawirusem na świecie. Zmarło 207431 osób.

15:40

Burza wokół tarczy antykryzysowej 3. W mediach pojawiła się informacja, jakoby rząd planował m.in. wprowadzenie możliwości zwolnienia pracownika przez mejla, czy wysłanie go na urlop. Związkowcy zagrozili "najechaniem Warszawy", bo „rząd chce przerzucić skutki pandemii i kryzysu na pracowników”. Rzecznik rządu zaprzeczył, że takie przepisy się znajdą w tarczy 3.

15:26

Czy przywódca Korei Północnej przebywa w izolacji z powodu epidemii koronawirusa? Takie przypuszczenia pojawiły się w związku z nieobecnością przywódcy Korei Płn. w mediach od 12 kwietnia. Kim nie pojawił się publicznie nawet na wielkim święcie w tym kraju, jakim są urodziny Kim Ir Sena, przypadające na 15 kwietnia. Wtedy zaczęło się spekulować, że jest w stanie krytycznym po przebytej operacji serca. W ostatnich dniach pojawiły się pokłoski, jakoby Kim umarł, jednak Korea Południowa je zdementowała.

15:23

Nowa Zelandia ogłosiła, że całkowicie pokonała epidemię koronawirusa - pisze BBC. Nie odnotowuje się już przypadków przenoszenia wirusa w tym kraju, dlatego rząd zamierza rozluźnić bardzo rygorystyczne restrykcje, jakie wprowadzono, by zapobiec rozwojowi epidemii - dodaje BBC.

15:16

W badaniach przeprowadzonych w 36 krajach OECD Polska znalazła się na końcu pod względem liczby wykonywanych testów na koronawirusa w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. W naszym kraju takich testów wykonuje się średnio 7,4. W większości krajów przeprowadza się średnio 20-30 testów na tysiąc mieszkańców. W krajach europejskich najbardziej dotkniętych koronawirusem - Włoszech i Hiszpanii - przeprowadza się około 29 testów na tysiąc mieszkańców.

14:58

BCC proponuje terminy odmrażania gospodarki

14:45

Pacjenci mogą już korzystać z wideo konsultacji lekarskich, bez wychodzenia z domu.

14:38

Z surowców najbardziej poszkodowana w czasie epidemii #koronawirus jest ropa, bo aż dwie trzecie wydobycia wykorzystuje się do transportu.

14:28

Związki zawodowe – od Solidarności po OPZZ – ostro protestują przeciwko możliwości uproszczonego zwalniania pracowników mejlem, obniżania im pensji i wyznaczania urlopów w terminie dogodnym dla pracodawcy. Propozycje takich przepisów znalazły się w projekcie tzw. trzeciej rządowej tarczy antykryzysowej, którego szczegóły wyciekły do mediów. W serwisach społecznościowych wybuchła w poniedziałek istna burza. Związkowcy z całego kraju zaczęli się skrzykiwać w celu „najechania Warszawy, jeśli władza zechce wprowadzić te przepisy”. Ich zdaniem, rząd chce przerzucić wszystkie skutki epidemii i zapaści gospodarczej na pracowników.

14:25

Maseczki ochronne obowiązkowo nosimy od 16 kwietnia, ale czy wierzymy w ich skuteczność? Z badań przeprowadzonych przez BioStat wynika, że nie bardzo. Nie nosimy też tych maseczek, które uważamy za najlepiej chroniące przed zakażeniem koronawirusem. Stosujemy za to również inne środki ochrony osobistej. Jakie? Sprawdź tutaj.

14:11

Indonezja informuje o 214 nowych zakażeniach koronawirusem oraz 22 zgonach

14:09

Strach przed pandemią w ostatnich tygodniach skutecznie przekonał część polskich pracowników w Niemczech do powrotu do kraju. Do Polski wróciły więc tysiące specjalistów i pracowników fizycznych, zasilających niemiecką branżę budowlaną, rolniczą czy produkcyjną. Niemcy obawiają się, że przez koronawirusa zabraknie im pracowników z Polski.

13:43

W ciągu doby wykonano ponad 7,2 tys. testów na koronawirusa- poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

13:40

Rzecznik MŚP interweniuje u Dyrektora PUP we Wrocławiu w związku z informacjami prasowymi o odrzuceniu wszystkich wniosków przedsiębiorców o dofinansowanie wynagrodzeń pracowników w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej.

13:38

 • Wkrótce pojawią się kolejne poluzowania. Ale też wszystko będzie podlegać stałej ewaluacji - mówi Jadwiga w wywiadzie dla Polska Times.

13:30

Trwają ostatnie prace nad tzw. tarczą 3.0. Będzie to już trzeci w ostatnich tygodniach pakiet rozwiązań dla przedsiębiorców. Będą oni mogli liczyć m.in. na dopłaty do kredytów. Rząd chce też uchronić polskie przedsiębiorstwa przed przejęciami przez zagranicznych inwestorów. Według "Rzeczpospolitej" nowa tarcza będzie ułatwiała właścicielom firm zwolnienia pracowników i obniżkę pensji. Rzecznik rządu zaprzeczył tym doniesieniom.

13:30

ZPP zostało partnerem akcji #zostanwpolsce, która ma na celu wsparcie rodzimych przedsiębiorców z sektorów, które bieżąca sytuacja związana z COVID-19 dotyka najboleśniej, zwłaszcza branżę turystyczną.

13:27

13:25

Prywatne gabinety oraz kliniki, w zależności od kategorii usług mogą czasowo stracić od 30 do nawet 100 proc. klientów. Lekarze rozpaczliwie wyczekują powrotu do normalności po zakończeniu pandemii. Zdaniem ekspertów psychologiczny efekt kwarantanny może spowodować bardzo powolny powrót to stanu z przed wprowadzenia restrykcji.

Czytaj całość.

13:23

Prezydent Andrzej Duda: Trzeba czynić wszystko, aby publiczna służba zdrowia trwała i miała się jak najlepiej. Póki jestem Prezydentem, nie ma mowy o tym, aby rozszerzała się komercjalizacja placówek służby zdrowia.

13:19

Prezydent Andrzej Duda: Gdyby w przeszłości służba zdrowia została sprywatyzowana, nie wiemy jak dziś wyglądałaby nasza sytuacja.

13:18

Prezydent Andrzej Duda: Widzimy dziś jak ważna jest publiczna służba zdrowia i powszechny do niej dostęp.

13:01

Nowe zasady umorzenia pożyczki dla mikroprzedsiębiorców.

12:52

78 samolotów do końca kwietnia przetransportuje do Polski blisko 11 ty metrów sześciennych asortymentu medycznego.

12:48

Majówka 2020 będzie się znacząco różniła od tych, które znamy z poprzednich latach. Epidemia koronawirusa uniemożliwi cieszenie się wycieczkami, dalszymi wypadami za miasto czy spotkaniami z dużą grupą znajomych. Jakie plany na długi weekend majowy mają Polacy? Okazuje się, że wielu z nas nie wyobraża sobie majówki bez... grilla. Nawet w czasach epidemii koronawirusa.

12:35

Po 24 godzinach na powierzchniach papierowych nadal jest możliwe wykrywanie cząsteczek wirusa o potencjalnej zakaźności.

12:33

Zaktualizowana Tarcza Antykryzysowa oferuje zwolnienie ze składek do ZUS na 3 miesiące również samozatrudnionym z przychodem do 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia, którzy opłacają składki tylko za siebie- poinformowało Ministerstwo Rozwoju na Twitterze.

12:30

 • Pamiętajmy, że u większości chorych podczas zakażenia, jak i w okresie wylęgania choroby, przebieg może być bezobjawowy, co może prowadzić do rozprzestrzeniania się wirusa- prof. Robert Flisiak.

12:15

Jak długo potrwa kryzys i o ile spadną ceny mieszkań? - Pierwszy wniosek na dzisiaj jest taki, że tak naprawdę tego nie wiemy. Jak ktoś dzisiaj głosi z wielkim przekonaniem coś takiego, że ceny wzrosną albo spadną, kiedy spadną i kiedy kryzys się zakończy, to trzeba powiedzieć, że wykazuje się niezwykłą odwaga której można mu tylko pozazdrościć- powiedział podczas konferencji prasowej Kazimierz Kirejczyk, wiceprezes JLL.

12:08

Wydaje się, że koronawirus opanował już całą Polskę. Wciąż jednak na mapie naszego kraju znaleźć można zielone punkty - są bowiem takie miejsca, gdzie jeszcze nie ma koronawirusa. To nie tylko pojedyncze miejscowości, ale też całe powiaty. Zobacz, w których województwach jest najwięcej miejsc, gdzie nie ma koronawirusa! Przeczytaj całość.

11:38

Informacje medialne o ograniczaniu praw pracowniczych nie znajdą odzwierciedlenia w projekcie, który ma przyjąć rząd - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

11:37

Kancelaria Premier przypomina: wszystkie aktualne zasady i ograniczenia oraz sprawdzone informacje dotyczące koronawirusa można znaleźć na stronie gov.pl/koronawirus.

11:11

Grono osób robiących zakupy przez internet znacząco się poszerza, co wykorzystują cyberprzestępcy. Obecnie nagminnie podszywają oni się pod firmy kurierskie. Strasząc zawieszeniem dostawy lub opóźnieniami zachęcają do kliknięcia w link i śledzenia „paczki”. Rozsyłają też faktury za „zakupy” zawierające złośliwy kod i wyłudzają dane przez fałszywe aplikacje bankowe czy serwisy z płatnościami. Sprawdź, jak nie dać się oszukać.

11:07

Testów powinno być więcej, a niestety część tych, które robimy teraz daje niewiarygodne wyniki. Sanepid przez lata badał mięso i mleko, więc teraz są problemy kadrowe i kompetencyjne w poprawnym testowaniu ludzi - mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press dr n. med. Jarosław Biliński, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

11:01

W Senacie rozpoczynają się konsultacje ws. wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej.

10:36

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: Chcemy robić tzw. testy drive-thru dla osób w ostatnich dobach kwarantanny. Osoby kończące dwutygodniową, domową kwarantannę (np. w 12. dobie) jechałyby własnym samochodem na test albo tzw. wymazówka trafiałaby do nich poprzez kuriera. Wynik mógłby być znany w ostatnim dniu przymusowej kwarantanny. Nowe rozwiązania muszą zostać uregulowane w prawie.

10:34

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: Po każdej niedzieli widzimy, że liczba testów niestety spada, ostatniej doby to mniej niż 10 tys. Wynika to z mniejszej liczby personelu.

10:15

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 11 761. 539 osób zmarło.

10:03

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem: 144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (34), śląskiego (31), dolnośląskiego (28), zachodniopomorskiego (13), małopolskiego (12), opolskiego (7), pomorskiego (5), kujawsko-pomorskiego (5), podlaskiego (4), świętokrzyskiego (3) i lubelskiego (2). Zmarły cztery osoby: 85-letnia kobieta, 46-letni mężczyzna (Tychy), 76-letnia kobieta (Gliwice), 78-letni mężczyzna (Łańcut).

09:41

Dramatyczny wzrost bezrobotnych w USA zmusza poszczególne stany do szybkiego wznowienia gospodarki. Specjaliści ostrzegają jednak, że bez środków bezpieczeństwa epidemia może uderzyć jeszcze silniej.

09:22

W politykę nie wchodzę, ale nie wiem, czy gdyby był inny premier, to czy te rozmowy zakończyłyby się powodzeniem - przyznał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, opowiadając o kulisach rozmów z Mateuszem Morawieckim o wznowieniu piłkarskich rozgrywek w naszym kraju.

09:15

Ministerstwo Zdrowia informuje o 2466 osobach, które wyzdrowiały.

09:12

Kto nie musi nosić rękawiczek jednorazowych podczas zakupów? W życie weszły właśnie zmiany.

09:01

Kiedy polska gospodarka zostanie odmrożona? "Nasz scenariusz bazowy zakłada, że na koniec czerwca" - przyznała w rozmowie z "Polską Times" wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

08:55

W najbliższych dniach zostaną podjęte decyzje dotyczące uruchomienia kolejnego etapu odmrażania gospodarki - zapowiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller. Przyznał, że rozważane są przesunięcia z trzeciego etapu na drugi, trwają rozmowy m.in. z właścicielami galerii handlowych.

08:20

Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 8396 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1465 jednostek sprzętu. W przeciwdziałaniu skutkom epidemii pomaga także ponad 1000 podchorążych z wojskowych uczelni - poinformował na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

08:18

USA: W ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarło 1330 chorych. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w Stanach Zjednoczonych wzrósł do 54831. Liczba zakażonych zbliża się do miliona, to jedna trzecia przypadków na całym świecie.

08:14

Świadczenie postojowe w wysokości 2080 zł netto trafiło już do 169,4 tys. przedsiębiorców.

08:08

Piłkarska Ekstraklasa wróci do gry po 81. dniach przerwy. Jak będzie wyglądać restart rozgrywek w Polsce?

07:55

Osoby wynajmujące mieszkanie będą mogły otrzymać wsparcie finansowe od rządu. Od 1 lipca będą one mogły liczyć na dopłatę w wysokości do 1500 zł miesięcznie przez pół roku, jeśli straciły pracę lub utraciły dochody w związku z epidemią koronawirusa. Szczegóły ma dziś przedstawić wicepremier Jadwiga Emilewicz.

07:03

Niemcy: W ciągu ostatniej doby zmarło 110 osób zakażonych COVID-19. Łączna liczba zakażonych to ponad 155 tys. osób, zmarło 5750.

06:59

W poniedziałek w Senacie odbędą się konsultacje w związku z pracami nad ustawą o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. (wybory korespondencyjne). Weźmie w nich udział marszałek Senatu Tomasz Grodzki, a także eksperci w zakresie prawa wyborczego i ochrony danych osobowych oraz epidemiolodzy i pocztowcy. Marszałek wystosował zaproszenia m.in do prezesa zarządu Poczty Polskiej Tomasza Zdzikota, byłego przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Wojciecha Hermelińskiego, prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. dr n. med. Roberta Flisiaka, a także przedstawicieli związków zawodowych działających w Poczcie Polskiej. We wtorek ustawą zajmą się sejmowe komisje, a Senat rozpatrzy ją na posiedzeniu plenarnym w dniach 5-6 maja br.

06:49

Rząd chce ułatwić przedsiębiorcom zwalnianie i cięcie wynagrodzeń pracowników - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Do Sejmu ma trafić projekt, który "zawiera np. rozwiązanie, w myśl którego przedsiębiorcy dotknięci kryzysem będą mogli obciąć czas pracy zatrudnionych, a co za tym idzie, także ich wynagrodzenia (o 10 proc.), tylko na podstawie oświadczenia takiego pracodawcy. Nie będzie musiał on takich oszczędności uzgadniać z pracownikami ani działającymi w firmie związkami zawodowymi. Gdyby takie rozwiązanie zastosowali wszyscy polscy przedsiębiorcy w stosunku do wszystkich zatrudnionych, mogliby zaoszczędzić 4 mld zł" - podaje dziennik. Pracodawcy będą mogli zwalniać e-mailem, pierwszej kolejności emerytów i dwuetatowców.

06:45

Liczba przebadanych próbek w Polsce zbliża się do 300 tys.

06:25

Obowiązkowa, dwutygodniowa kwarantanna po powrocie do kraju do została wprowadzona do odwołania. Mieszkańcy przygranicznych miast protestują, ponieważ nie mogą dojeżdżać do pracy np. w Niemczech.

06:15

Zobacz, co działo się w Polsce i na świecie w związku z pandemią koronawirusa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl