Kraków. Prezydent Duda zapomniał o źle zaparkowanym samochodzie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Volkswagen golf prezydenta Andrzeja Dudy od kilku tygodni stoi źle zaparkowany przy ul. Turystycznej w Krakowie. Zajęła się nim straż miejska. Informację otrzymaliśmy od Czytelnika.

AKTUALIZACJA: Tak, słynny czerwony golf należy do prezydenta Andrzeja Dudy. Tak, jeśli będzie wystawiony mandat, zostanie niezwłocznie zapłacony" - napisał Marek Magierowski na Twitterze. CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: Kancelaria Prezydenta: Mandat za źle zaparkowanego golfa zostanie zapłacony

Coś denerwuje lub przeszkadza w Twoim mieście? Byłaś (-eś) świadkiem ciekawego wydarzenia? Daj nam znać! Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo! Przyślij je na adres [email protected]. Do Twojej dyspozycji są też nasze profile na Facebooku: Mój Reporter Kraków | Gazeta Krakowska

Andrzej Duda porusza się obecnie służbową limuzyną. Tymczasem jego prywatnym volkswagenem zainteresowała się straż miejska. Okazuje się, że najważniejsza osoba w państwie zapomniała o źle zaparkowanym aucie. Od kilku tygodni stoi ono, jak porzucone, przy ul. Turystycznej, niedaleko jego mieszkania w Krakowie.

W poniedziałek straż miejska założyła blokadę na koło, bo auto nie pozostawia 1,5 m na przejście dla pieszych na chodniku. - Czy kierowca dostanie mandat, to sprawa indywidualna. Najpierw musi się zgłosić do naszej jednostki w celu wyjaśnienia sytuacji - mówi Marcin Warszawski ze straży miejskiej w Krakowie, nie potwierdzając, że chodzi o auto prezydenta. Sprawę zgłosił nam krakowianin, który przedstawił się jako sąsiad prezydenta. - Auto stoi tu od miesiąca - stwierdził.

Zapytaliśmy Kancelarię Prezydenta RP, kiedy samochód zostanie przeparkowany. Nie uzyskaliśmy wczoraj odpowiedzi. - Prezydent przebywa na Ukrainie. Ustosunkuje się do tej sytuacji po powrocie - dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym Prezydenta RP.

Zadzwoniliśmy do ojca Andrzeja Dudy. - Faktycznie, ma czerwonego volkswagena, ale jeździ nim wnuczka - powiedział prof. Jan Duda. A po chwili dodał: - Dokładnie nie pamiętam, czy syn ma jeszcze ten samochód. W ostatnim oświadczeniu majątkowym Andrzeja Dudy, które rok temu złożył jako poseł - figuruje volkswagen golf.

Na miejscu okoliczni mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy, nie wiedzieli, że volkswagen należy do głowy naszego państwa. - Zwykle jeździł autem terenowym. Jeśli ten samochód jest jego, to dziwne, że zaparkował akurat w tym miejscu, bo mieszka w bloku obok i przed nim zazwyczaj zostawiał swój pojazd - mówi napotkany mężczyzna. Nie udało nam się ustalić, kto faktycznie zaparkował samochód.

- Nie wiem, czy żona prezydenta posiada prawo jazdy, a córki nigdy nie widziałam za kierownicą, prezydent jeździł sam - dodaje mieszkanka osiedla. Większość naszych rozmówców zwraca uwagę, że prezydent rzadko pojawia się ostatnio w prywatnym mieszkaniu. - Dawno go tutaj nie widzieliśmy. Mieszka nadal jego córka Kinga - przyznaje kobieta z pobliskiego bloku.

Najbliżsi sąsiedzi podkreślają, że od kiedy Andrzej Duda został głową państwa, to trudno jest przeoczyć jego wizytę. - Zjawia się kilka aut i wielu ochroniarzy, nie sposób nie zauważyć, że prezydent odwiedził osiedle - mówią.

Czy prezydent Andrzej Duda sam pofatyguje się do Krakowa, żeby przestawić auto i zapłacić ewentualny mandat? Tego jeszcze nie wiemy. Strażnicy miejscy zostawili za szybą volkswagena kartkę z kontaktem do oddziału, gdzie kierowca musi się zgłosić. - Nikt jeszcze nie kontaktował się z oddziałem - dodaje Marcin Warszawski.

Współpraca: KARKI

CZYTAJ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 617

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
KKE
Aaa, to to była ta "małpa w czerwonym" golfie, co mówił L. Kaczyński.
s
surowa
Od zdarzenia minęło 3 lata okazało się że ten co łamie przepisy o parkowaniu posunął się o wiele dalej Złamał Polską Konstytucję i akceptuje podpisując każdą ustawę przeciwko narodowi Polskiemu
s
surowa
Art. 47.
1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni..
s
surowa
Art. 47.
1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni..
k
karny
Wlasciciel dzwoni do komendy policji, oni przyjezdzaja zdejmuja blokade i mozna jezdzic. Nie ma za to mandatu bo przepisowo zaparkowal, blokada jest dlatego ze stoi od pewnego juz czasu i nie na parkingu czy cos. Pozdrawiam.
k
karny
Wlasciciel dzwoni do komendy policji, oni przyjezdzaja zdejmuja blokade i mozna jezdzic. Nie ma za to mandatu bo przepisowo zaparkowal, blokada jest dlatego ze stoi od pewnego juz czasu i nie na parkingu czy cos. Pozdrawiam.
G
Gość
Szkoda, że "piąta władza", czyli "media" nie zauważyła innych nieprawidłowości związanych z zaniedbaniami włodarzy Krakowa. w tym służb miejskich i Policji związanych z tematem ul. Turystycznej w Krakowie. Jeżeli ma być wystawiony jakiś mandat za wykroczenie na tej ulicy, to należy się, ale to solidny nie właścicielom lub kierowcom tych pojazdów ale służbom miejskim, które do tej pory nie potrafiły wprowadzić prawidłowych rozwiązań inżynieryjnych organizacji ruchu drogowego na tej ulicy. Proszę sobie wyobrazić konieczność przeprowadzenia akcji ratunkowej na tym Osiedlu (dalej duże blokowisko), która wymaga konieczności przejazdu dużych pojazdów Straży Pożarnej, z wozami bojowymi i drabinami, dodatkowo pojazdy innych służb ratunkowych, podczas gdy prawidłowo (według stanu na dzień dzisiejszy) parkują pojazdy na jezdni, o szerokości niespełna 5 metrów. Mogą parkować? Mogą i to większe pojazdy. W tym przypadku, należałby się medal dla wszystkich mających realną wyobraźnię właścicieli i kierowców pojazdów, którzy parkują swoje samochody właśnie najeżdżając na chodnik, udrażniając dwukierunkową jezdnię. Chodnik ma zaledwie około 1,7 m szerokości, dlatego nawet znikome najechanie kołami jest wykroczeniem, według przepisów. Gdzie do tej pory była Straż Miejska, która podlega pod prezydenta Krakowa? Czemu nie zauważyła wraz z Policją i włodarzami miasta problemu złej organizacji ruchu na ul. Turystycznej? Może w tej sprawie zabierze głos prezydenta Krakowa i przyzna się do spowodowania zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców tego Osiedla i wystąpi z przeprosinami za akcję Straży Miejskiej, która do tej pory nie znała tej ulicy!!!! I pokryje koszty tej akcji fizycznej i medialnej? Do dzieła, może wtedy można będzie powiedzieć, że korzyść odniosło społeczeństwo a nie Kodeks drogowy, w tej sytuacji trudny do zaakceptowania. Jak wiele jest w Krakowie i innych miastach takich ulic zwanych "Turystycznymi"? Może zamiast karać, w końcu dobrze oznakować ww. ulicę, np. wprowadzając ruch jednokierunkowy i wyznaczając miejsca do parkowania na tej ulicy bądź w pobliżu? Można wyznaczyć tzw. wysepki do parkowania i wiele nowych rozwiązań XXI wieku w dziedzinie organizacji ruchu drogowego!!!!
G
Gość
Szkoda, że "piąta władza", czyli "media" nie zauważyła innych nieprawidłowości związanych z zaniedbaniami włodarzy Krakowa. w tym służb miejskich i Policji związanych z tematem ul. Turystycznej w Krakowie. Jeżeli ma być wystawiony jakiś mandat za wykroczenie na tej ulicy, to należy się, ale to solidny nie właścicielom lub kierowcom tych pojazdów ale służbom miejskim, które do tej pory nie potrafiły wprowadzić prawidłowych rozwiązań inżynieryjnych organizacji ruchu drogowego na tej ulicy. Proszę sobie wyobrazić konieczność przeprowadzenia akcji ratunkowej na tym Osiedlu (dalej duże blokowisko), która wymaga konieczności przejazdu dużych pojazdów Straży Pożarnej, z wozami bojowymi i drabinami, dodatkowo pojazdy innych służb ratunkowych, podczas gdy prawidłowo (według stanu na dzień dzisiejszy) parkują pojazdy na jezdni, o szerokości niespełna 5 metrów. Mogą parkować? Mogą i to większe pojazdy. W tym przypadku, należałby się medal dla wszystkich mających realną wyobraźnię właścicieli i kierowców pojazdów, którzy parkują swoje samochody właśnie najeżdżając na chodnik, udrażniając dwukierunkową jezdnię. Chodnik ma zaledwie około 1,7 m szerokości, dlatego nawet znikome najechanie kołami jest wykroczeniem, według przepisów. Gdzie do tej pory była Straż Miejska, która podlega pod prezydenta Krakowa? Czemu nie zauważyła wraz z Policją i włodarzami miasta problemu złej organizacji ruchu na ul. Turystycznej? Może w tej sprawie zabierze głos prezydenta Krakowa i przyzna się do spowodowania zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców tego Osiedla i wystąpi z przeprosinami za akcję Straży Miejskiej, która do tej pory nie znała tej ulicy!!!! I pokryje koszty tej akcji fizycznej i medialnej? Do dzieła, może wtedy można będzie powiedzieć, że korzyść odniosło społeczeństwo a nie Kodeks drogowy, w tej sytuacji trudny do zaakceptowania. Jak wiele jest w Krakowie i innych miastach takich ulic zwanych "Turystycznymi"? Może zamiast karać, w końcu dobrze oznakować ww. ulicę, np. wprowadzając ruch jednokierunkowy i wyznaczając miejsca do parkowania na tej ulicy bądź w pobliżu? Można wyznaczyć tzw. wysepki do parkowania i wiele nowych rozwiązań XXI wieku w dziedzinie organizacji ruchu drogowego!!!!
P
Pompek
No i traf chciał właśnie teraz, kiedy został Prezydentem. Na pewno przypadek...
P
Pompek
No i traf chciał właśnie teraz, kiedy został Prezydentem. Na pewno przypadek...
M
Marek
Na ulicy obok stoją inne samochody, a tylko ten czerwony ma założona blokadę. O czym to świadczy? Nie chodziło o złamanie prawa, a chodziło o złapanie prezydenta. Tylko tyle. Żenada. Ewidentnie widać było polowanie , zlecenie na prezydenta,
M
Marek
Na ulicy obok stoją inne samochody, a tylko ten czerwony ma założona blokadę. O czym to świadczy? Nie chodziło o złamanie prawa, a chodziło o złapanie prezydenta. Tylko tyle. Żenada. Ewidentnie widać było polowanie , zlecenie na prezydenta,
G
Gość
Art. 47.
1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni......
G
Gość
Art. 47.
1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni......
G
Gość
Art. 47.
1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.
Wróć na i.pl Portal i.pl