Arechin - lek wspomagający w walce z koronawirusem
Lek Arechin, firmy Adamed, uzyskał oficjalnie nowe wskazanie, którym jest leczenie wspomagające przypadków zakażenia koronawirusami SARS-CoV, SARS-CoV-2, MERS-CoV. Decyzja o zmianie do pozwolenia na dopuszczenie do obrotu została podjęta przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na podstawie badań klinicznych.
Na stronie głównej producenta przeczytać można:
„Leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2” oraz związanego z nim dawkowania produktu leczniczego.
Lek na COVID-19 produkowany w Polsce
Produkcja leku Arechin odbywa się w Polsce, w zakładach Adamed Pharma. Arechin (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki będzie dostępny dla pacjentów wymagających leczenia tym produktem.
Kolejna partia leku Arechin trafi do aptek 2 kwietnia 2020 roku. Grupa Adamed podjęła decyzję o przekazaniu szpitalom wskazanym przez ministra zdrowia leku jako darowizna.
- Rozumiejąc powagę aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, Adamed podjął decyzję o przekazaniu leku w formie darowizny dla szpitali i oddziałów zakaźnych w całej Polsce, wskazanych przez Ministra Zdrowia do leczenia pacjentów z Covid-19. Adamed również nieodpłatnie dostarczy, tzn. zapewni transport produktu do szpitali - możemy przeczytać w oświadczeniu firmy.
Arechin (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki - zarejestrowane dawkowanie
- Zakażenia koronowirusami typu beta
- Zwykle 500 mg 2x dziennie po 1 tabletce (250 mg) od 7 do 10 dni, nie dłużej niż 10 dni
- W uzasadnionych przypadkach 2x dziennie po 2 tabletki (500 mg) od 7 do 10 dni, nie dłużej niż 10 dni
Jak działa Arechin?
Substancją czynną leku firmy Adamed jest chlorochina. To lek stosowany w leczeniu i profilaktyce malarii oraz reumatoidalnego zapalenia stawów. W Chinach przeprowadzono badania kliniczne nad skutecznością chlorochiny w leczeniu COVID-19, wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2.
Wykazano, że fosforan chlorochiny ma widoczną skuteczność i akceptowalne bezpieczeństwo przeciwko zapaleniu płuc związanemu z COVID-19 - cytuje abstrakt badania z bazy PubMed portal mgr.farm.
- Koronawirus na banknotach. Jak długo się na nich utrzymuje? Tych przedmiotów unikaj
- Koronawirus cię przeraża? Jak radzić sobie ze stresem?
- Zapasy żywności na wypadek koronawirusa
- To wiemy o koronawirusie
- Chiny w 10 dni zbudowały szpital do walki z koronawirusem
- Koronawirus. Wirus z Chin – jakie są objawy?
