Macierewicz zwraca się do szefa PSL
Zmiana unijnych traktatów to proces zmierzający do likwidacji niepodległości państw i narodów, na rzecz dominacji opcji niemieckiej - powiedział w środę w TV Republika, wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. Zaznaczył, że o przyjęciu tych rozwiązań zdecyduje polski rząd między lutym a kwietniem 2024 r.
"To jest początek procesu, który zmierza do likwidacji niepodległości m.in. państwa polskiego, aby opcja niemiecka mogła zdominować wszystkie narody i państwa będące członkami UE" - ocenił Macierewicz.
"Przedstawiciel nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale przede wszystkim PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz powinien odpowiedzieć, dlaczego jego ludzie w ramach Europejskiej Partii Ludowej zaakceptowali taką zmianę struktury Unii Europejskiej, która przekształca ją w rodzaj totalitarnego państwa" - powiedział wiceprezes PiS. Czekam, że prezes PSL ustosunkuje się do tej kwestii" - dodał Macierewicz.
PiS, a zmiany ustroju UE?
Jak ocenił Macierewicz, "postawiono przed nami, jako narodem zadanie takiego zorganizowania się, żeby za wszelką cenę do tego nie dopuścić". "To jest główne zadanie Prawa i Sprawiedliwości" - oświadczył.
Zwrócił uwagę, że proces zmian w UE zakończy się w okolicach marca-kwietnia 2024 r.
"To nie jest dyskusja, propaganda, ale to jest proces, który ma nas zniszczyć jako naród i jako ludzi. Tam np. jest wprost napisane, że relacje damsko-męskie mają być definiowane przez ideologię gender" - wskazał Macierewicz.
Jak ocenił, "to jest ideologia szaleństwa, antyludzka - zarówno w naszych indywidualnych kwestiach, jak i struktury narodu oraz gospodarki i bezpieczeństwa naszego państwa".
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!
Powiedział, że "nie będzie już państwa, tylko coś w rodzaju landu". "Nie będzie także armii narodowych tylko europejska armia, a w pewnej perspektywie - sojusz z Rosją i stworzenie wielkiej struktury eurazjatyckiej między Niemcami panującymi nad Europą i Rosją panującą nad Euroazją" - wyjaśnił.
Zwrócił uwagę, że "Polska wchodząc do UE nie zagwarantowała sobie autonomii tak jak np. Dania".
Jako drugi priorytet wskazał "utrzymanie w Polsce za wszelką cenę jak najdłużej rządu niepodległościowego". "To rząd bowiem będzie ostatecznie decydował między lutym a kwietniem 2024 r., czy akceptuje ten kierunek zmian (...) czy chcemy być wolni czy też chcemy być niewolnikami" - powiedział wiceprezes PiS.
"To powinno przywołać naszą obecność na Marszu Niepodległościowym 11 listopada. Liczę, że wszyscy, którzy wzięli udział w wyborach parlamentarnych, bez względu jak głosowali, wezmą także udział w działaniu na rzecz niepodległości Polski" - powiedział Macierewicz.
Zmiana traktatów UE. Co oznacza?
Komisja Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego (AFEC) przyjęła w środowym głosowaniu sprawozdanie, zalecające zmianę unijnych traktatów. Za przyjęciem raportu głosowało 20 członków, sześciu było przeciw.
Główne proponowane zmiany, to eliminacja zasady jednomyślności w głosowaniach w Radzie UE w 65 obszarach i transfer kompetencji z poziomu państw członkowskich na poziom UE m.in. poprzez utworzenie dwóch nowych kompetencji wyłącznych UE - w zakresie ochrony środowiska i bioróżnorodności (art.3 TFUE) oraz znaczne rozszerzenie kompetencji współdzielonych (art.4), które obejmowałyby osiem nowych obszarów: politykę zagraniczną i bezpieczeństwa, ochronę granic, leśnictwo, zdrowie publiczne, obronę cywilną, przemysł i edukację.
Źródło: