- Przestępcza działalność grupy, trwająca od połowy 2015 roku do listopada 2019 roku, obejmująca cztery województwa: świętokrzyskie, małopolskie, śląskie i podkarpackie, dotyczyła prowadzenia i urządzania gier hazardowych przez udostępnianie niezarejestrowanych automatów. Jej członkowie zajmowali się w szczególności prowadzeniem lokali, w których umieszczano nielegalne automaty, zatrudnianiem pracowników do ich obsługi oraz podziałem pozyskanych z hazardu korzyści finansowych - informuje Prokuratura Regionalna w Krakowie.
W toku śledztwa sukcesywnie zamykano kolejne punkty gier hazardowych i przejęto łącznie 300 nielegalnie działających automatów o łącznej wartości 1,5 miliona złotych.
Zarzuty
- Zatrzymane podczas ostatniej realizacji osoby usłyszały w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu organizowanie i prowadzenie gier hazardowych w Rzeszowie i Przeworsku, a także zarzuty uczynienia sobie z prowadzenia gier hazardowych stałego źródła dochodu - informują śledczy.
Wobec wszystkich 5 osób prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych oraz dozorów policji. Na poczet grożących podejrzanym kar prokurator zabezpieczył należące do nich mienie w łącznej kwocie 25 000 złotych.
W dotychczasowym śledztwie Prokuratury Regionalnej w Krakowie zarzuty usłyszało już 61 osób. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
