Nasze zestawienie uwzględnia popołudniowe dane z systemu Uniwersytetu Łódzkiego ze środy (4 lipca). Dzień wcześniej tegoroczni maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości, zatem mogą już szacować, na jakie studia starczy im punktów w rekrutacji. Na kolejnych slajdach naszej galerii prezentujemy 10 kierunków, które zebrały dotąd najwięcej zgłoszeń od chętnych.
Na końcu galerii znajdziecie też informację na temat najbardziej "oblężonych" studiów (czyli takich, które zebrały najwięcej zgłoszeń na jedno miejsce).
Jest to zestawienie spośród kierunków pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich (prowadzonych w trybie stacjonarnym), zatem dostępnych dla posiadaczy matury.
- Zaczęło się! 3 lipca w systemie rekrutacyjnym UŁ zanotowaliśmy wzrost ilości kandydatów aż o 425 procent! Tego dnia maturzyści otrzymali swoje świadectwa dojrzałości i nie zwlekali długo z aplikowaniem na studia – informuje Paweł Śpiechowicz, rzecznik Uniwersytetu Łódzkiego.
Według wczorajszych danych z systemu rekrutacji UŁ, na ponad 8,3 tys. dostępnych miejsc (na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich) napłynęło już 14,3 tys. zgłoszeń (kandydat może wysłać ich więcej niż jedno, aby potem zdecydować które studia wybrać – w wypadku zakwalifikowania się np. na dwa kierunki).
- Największa ilość chętnych pochodzi z woj. łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Jeśli chodzi o województwo łódzkie najwięcej kandydatów, oprócz stolicy regionu, pochodzi z Pabianic i Zgierza. Jest też, jak na razie, ponad setka kandydatów z Warszawy! - wylicza Paweł Śpiechowicz. - Ogłoszenie wyników za niecałe trzy tygodnie.
Uniwersyteckie Targi Pracy 2017 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego