Nie żyje Marian Kowalewski. Był dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa Międzynarodowego MON

Damian Kelman
Damian Kelman
Wideo
od 16 lat
Nie żyje Marian Kowalewski. Profesor w ostatnich latach prowadził karierę akademicką. W przeszłości był dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa Międzynarodowego MON i jednym z negocjatorów członkostwa Polski w NATO. Miał 72 lata.

Marian Kowalewski nie żyje

Nie żyje Marian Kowalewski. Miał 72 lata. Informację za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał Stanisław Koziej, były szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz wiceminister obrony narodowej.

"Zmarł mój bliski Kolega płk prof. Marian Kowalewski. Były dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Międzynarodowego MON, uczestnik misji pokojowych, zasłużony dla akcesji Polski do NATO, wieloletni nauczyciel akademicki, ostatnio dziekan wydziału w AWF w Warszawie. Cześć Jego Pamięci" - napisał Koziej na portalu X (wcześniej Twitter).

Zmarł negocjator członkostwa Polski w NATO

Marian Kowalewski urodził się 5 maja 1951 roku. W czasie swojej kariery naukowo-zawodowej ukończył Akademię Sztabu Generalnego, co pozwoliło mu na aktywną działalność w polskich służbach.

W okresie 93-93 był szefem Biura Konwojów i Pomocy Humanitarnej Centrum Operacyjnego Kwatery Głównej UNPROFOR, a później przez cztery lata (1995-1999) sprawował funkcję dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Międzynarodowego Ministerstwa Obrony Narodowej. To za sprawą tego stanowiska stał się jednym z negocjatorów członkostwa Polski w Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO).

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Przez wiele lat był również nauczycielem akademickim, będąc też m.in. rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem w Warszawie, prorektorem do spraw dydaktycznych Akademii Obrony Narodowej oraz Prywatnej Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji czy profesorem Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl