Oszustwo na pellet. Na czym polega?
Oszuści wykorzystują nowe metody, na które wiele osób nadal daje się nabrać. Tak też było w przypadku mieszkanki powiatu nowodworskiego, która przez stronę internetową chciała zakupić pellet w korzystnej cenie. Kobieta nie sprawdziła wcześniej wiarygodności tej strony, nie skontaktowała się również ze sprzedawcą, tylko od razu zakupiła pellet za kwotę 2 tysięcy złotych.
Jak się okazało, była to strona stworzona do tego typu oszustw i kobieta nie dostała zakupionego towaru. Dodatkowo nie odzyskała wpłaconych wcześniej pieniędzy.
Jak nie dać się nabrać metodą "na pellet"?
Co możemy zrobić, aby nie stać się ofiarą oszustwa?
Na stronie Internetowej Polskiej Rady Pelletu znajdziemy informacje o wiarygodnych producentach tego surowca. Warto korzystać z oficjalnych serwisów.
Musimy stosować zasadę ograniczonego zaufania i nie wierzyć każdemu ogłoszeniu w popularnych serwisach sprzedażowych publikowanych w Internecie. Naszą czujność powinna wzbudzić zdecydowanie niższa cena produktu. Osoby, które zamieszczają tego typu oferty, bardzo często robią to po prostu dla szybkiego zysku - informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.
Jeśli uda się im kogoś naciągnąć, zwyczajnie urywają kontakt. Jeżeli oferta zamieszczona w sieci wydaje się nam wiarygodna, warto zadzwonić do danej firmy i zapytać, czy prowadzi oficjalną stronę internetową ze sprzedażą. Uczciwa firma handlowa udostępni swoje dane.
Ważne! Nie wierzmy we wszystko, co przeczytamy! Super oferta, zaniżona cena-to sygnały, które mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia z oszustwem. Sprawdzajmy dokładnie każdą taką ofertę. Korzystajmy ze sprawdzonych portali sprzedażowych.
Nie odpowiadajmy na oferty „super okazji”, przesyłane na e-maila. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy załączonych w takich wiadomościach linków - apeluje policja.
ZOBACZ TEŻ:
“Modlę się, aby mój e-mail dobrze cię znalazł”. Sposoby oszustów na wyłudzenia danych oraz pieniędzy
