Bastian, Colin, Gniewomir, Kaspian i Philip - to tylko niektóre z najrzadziej nadawanych imion męskich w Polsce w 2015 roku. Oto lista 50 imion, które nosi najmniej Polaków.
Najrzadsze imiona męskie w Polsce w 2015 roku
Od 1 marca 2015 roku zmieniły się przepisy. Nowa ustawa - Prawo o aktach stanu cywilnego - pozwala nadawać dzieciom imiona o obcym pochodzeniu np. np. Mercedes, Takahiro czy Liam.
Ostateczna decyzja należy jednak do kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Może on odmówić nadania dziecku więcej niż dwóch imion, imienia ośmieszającego i nieprzyzwoitego lub imienia w formie zdrobniałej.
W naszej galerii znajdziecie najrzadziej występujące w Polsce imiona męskie (według stanu bazy PESEL na 21 stycznia 2016 roku). Ze względu na ochronę danych osobowych w zestawieniu uwzględniono imiona, które zostały nadane 5 i więcej razy.
ZOBACZ TEŻ: "Mam nietypowe imię". Jak to wpływa na życie?
Dzieci urodzone poza granicami kraju, mające obywatelstwo Polskie zostają zarejestrowane przez rodziców w USC, aby móc wyrobić dziecku dokumenty. Ze względu na fakt mieszkania na stałe w innym kraju dziecko ma zazwyczaj imie właśnie z tego kraju i w wykazie imion nadawanych jest uwzględniane, jest to całkiem logiczne. Jest też grupa rodziców którzy mieszkają w PL i dają obce imiona bo chcą być originalni lub jeden z rodziców jest obcokrajowcem, ale wg nowych przepisów jest to możliwe i jak najbardziej legalne. Dodam że mieszkam poza krajem na stałe i nie Polskie imie mojego dziecka ułatwia mu życie i popieram rodziców kórzy dokonali takiego wyboru.
g
gosc
A imie Doman jest takza rzadkim imieniem
o
oko
Jak w temacie
G
Gość
-Nazywam się Diego.
-Jestem
-Nie interesuje mnie kim jesteś.
~L.
Przecież połowa to NIE SĄ POLSKIE imiona... Co one tutaj robią?!