Sanacja to rozwiązanie wprowadzone do polskiego systemu prawnego w 2016 roku. Jej celem jest stworzenie firmie możliwości przeprowadzenia restrukturyzacji i wyjścia na prostą, między innymi dlatego, że w czasie postępowania sanacyjnego firma jest chroniona przed egzekucją i może dalej prowadzić swoją działalność.
Zarząd Piotra i Pawła zdecydował się na złożenie wniosku o sanację, gdy niektórzy jego wierzyciele złożyli wniosek o upadłość spółki. Sanacja umożliwia dalsze działania firmy i daje szanse na odzyskanie 100 proc. należności wszystkim wierzycielom firmy. W przypadku postępowania upadłościowego jest to niemożliwe.
Zarząd kilka tygodni temu przyjął plan restrukturyzacji i rozpoczął jego realizację.
- Otwarcie przez sąd postępowania sanacyjnego jest środkiem do realizacji tego planu - podkreśla Marek Miętka, prezes Piotra i Pawła. - W ocenie zarządu sanacja daje realną perspektywę na normalne funkcjonowanie i rozwój firmy w przyszłości - dodaje.
Więcej w naszym serwisie Plus, gdzie rozmawiamy z prezesem Piotra i Pawła. Dowiesz się m.in. czy w Poznaniu ubędzie sklepów oraz czy puste półki znów się zapełnią. Przeczytasz też, co stanie się z zaległościami wobec dostawców.
- Ile zarabia się w Lidlu w 2018? Kogo szuka sieć? [STAWKI]
- Zarobki nauczycieli w 2018. Tyle zarabia się w szkole po podwyżkach [STAWKI]
- Ile w 2018 zarabia kierowca i motorniczy MPK?
OBEJRZYJ: Praca po znajomości? To już przeszłość. Znamy najnowsze wyniki barometru rynku pracy
Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press