PKO Ekstraklasa. Korona Kielce znów ograła Radomiaka. Święta Wojna w błocie i z fruwającymi racami. Bohaterem Kacper Kostorz

Korona Kielce - Radomiak Radom 2:1
Korona Kielce - Radomiak Radom 2:1 PAP/Piotr Polak
PKO Ekstraklasa. Korona Kielce ponownie wygrała z Radomiakiem Radom w derbach. Na rozstrzygnięcie w Świętej Wojnie trzeba było zaczekać aż do doliczonego czasu. Wtedy decydującą bramkę na 2:1 zdobył zmiennik Kacper Kostorz. Dzięki wygranej drużyna Kamila Kuzery opuściła strefę spadkową - jest czternasta.

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Radomiak Radom 2:1

Widowisko dla ponad 10 tys. publiczności toczyło się przy opadach śniegu i na murawie przypominającej błoto. Najgorzej płyta gry wyglądała na połowie, za którą dopingowali sympatycy Korony.

Kielce z Radomiem nie lubią się od zawsze. PZPN przewidział problemy również na boisku, dlatego do Kielc wysłał najlepszego arbitra. Bywało ostro, ale ostatecznie Szymon Marciniak tylko pięć razy sięgnął po żółtą kartkę. Jedną kartkę więcej obejrzeli przyjezdni.

Zdecydowanie bardziej problemowi okazali się kibice. W drugiej połowie na latające śnieżki skarżył się m.in. Berto Cayarga z Radomiaka. Gorąco było też pod sektorem gości, skąd rzucano odpalonymi racami. Sędzia Marciniak nie wznowił gry aż do momentu zaprowadzenia porządku.

Mimo beznadziejnych warunków i ciężaru gatunkowego obejrzeliśmy całkiem atrakcyjny mecz. Jeszcze przed przerwą padły dwie bramki. Radomiak objął prowadzenie w 6 minucie. Po dośrodkowaniu Luisa Machado głową z bliska trafił jego dwumetrowy rodak, Leonardo Rocha. To trzeci gol Portugalczyka w debiutanckiej rundzie.

Korona odpowiedziała w 44 minucie. Znów kluczowe okazało się "podniesienie" piłki. Po wrzutce z rzutu wolnego na błędzie interweniującego Gabriela Kobylaka skorzystał Białorusin Jewgienij Szykawka.

W takich warunkach przyszło rozgrywać mecz
W takich warunkach przyszło rozgrywać mecz Canal+ Sport

Przez wybryki kibiców do meczu doliczono dziesięć minut. W trzeciej Korona zadała decydujący cios. Po zagraniu Dawida Błanika piłkę na wślizgu sięgnął zmiennik Kacper Kostorz.

Ostatecznie to Korona okazała się lepsza w dwumeczu. W sierpniu w Radomiu wygrała bowiem 2:0. Dzisiejsze zwycięstwo jest bardzo cenne, bo dzięki niemu kielczanie opuścili strefę spadkową.

• Kyrylo Petrov - 3
  • Jakub Łukowski – 4 (Jacek Podgórski – bez oceny)
  • Nono - 4 (Dalibor Takac – bez oceny)
  • Ronaldo Deaconu - 4
  • Marcus Godinho - 3 (Dawid Błanik - 5)
  • Jewgienij Szykawka - 4 (Kacper Kostorz – bez oceny)