Michał Perzanowski
Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk remisuje z Jagiellonią Białystok (2:2). Na bramki Marca Guala i Jesusa Imaza odpowiedział dwukrotnie, w tym raz z rzutu karnego, Flavio Paixao. Lechiści zanotowali już siódme spotkanie bez zwycięstwa z rzędu. Ostatnio wygrali jeszcze w lipcu. Jagiellonia może czuć niedosyt. Dwukrotnie musiała tracić prowadzenie i przez to zwiększyła swój dystans do czołówki ligi.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1). Jak padły bramki?

3. minuta - Z wysokiego "C" zaczęli spotkanie piłkarze z Podlasia. Wysoki pressing Tarasa Romanczuka na lewej stronie opłacił się. Wywalczył piłkę, którą przejmuje Marc Gual, a ten najpierw "zabrał się" z nią w pole karne, ograł dwa razy na "zakosy" Michała Nalepę, po czym uderzył w z narożnika pola bramkowego nie do obrony w stronę dalszego rogu.

52. minuta - Składna akcja gospodarzy daje bramkę! Maciej Gajos podaje przed 20. metr do Jarosława Kubickiego, który zagrywa płasko w "szesnastkę" do Flavio Paixao. Ten w sytuacji sam na sam ze Zlatanem Alomeroviciem zachowuje zimną krew i precyzyjnym uderzeniem przy prawym słupku wpisuje się na listę strzelców.

55. minuta - Krótko gdańszczanie cieszyli się z bramki i znowu musza gonić wynik! Szeroko ustawiony na prawej stronie Tomas Prikryl zagrywa na wolne pole do Jesusa Imaza. Ten spokojnie przyjmuje piłkę, po czym uderza do siatki między nogami Dusana Kuciaka.

73. minuta - Conrado wrzuca w pole karne do Flavio Paixao, ale sytuację wyjaśnia Bogdan Tiru. Gospodarze domagają się rzutu karnego - ręką miał tu zagrać środkowy obrońca Jagiellonii. Sędzia czekał na komunikat z wozu VAR i wskazał na "wapno". Zlatan Alomerović stał do końca, ale doświadczony portugalski napastnik uderzył tak, że piłka wpadła do siatki po odbiciu się od prawego słupka.

Atrakcyjność meczu: 8/10
Piłkarz meczu: Flavio Paixao

Oceny piłkarzy po meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):

Lechia Gdańsk

• Dusan Kuciak - 4
  • David Stec - 3
  • Michał Nalepa - 3 (Marco Terrazzino - bez oceny)
  • Kristers Tobers - 4
  • Rafał Pietrzak - 3
  • Maciej Gajos - 4
  • Joeri de Kamps - 2 (Jakub Kałuziński - 3)
  • Jarosław Kubicki - 3
  • Kacper Sezonienko - 3 (Bassekou Diabate - 3)
  • Flavio Paixao - 5
  • Conrado - 3

Jagiellonia Białystok

• Zlatan Alomerović - 3
  • Bogdan Tiru - 3
  • Israel Puerto - 2 (Miłosz Matysik - 3)
  • Bojan Nastić - 2
  • Tomas Prikryl - 4
  • Jakub Lewicki - 3 (Maciej Bortniczuk - bez oceny)
  • Taras Romanczuk - 3
  • Nene - 4
  • Fedor Cernych - 3 (Tomasz Kupisz - 3)
  • Marc Gual - 4 (Wojciech Łaski - bez oceny)
  • Jesus Imaz - 4

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Mundial w Katarze zbliża się wielkimi krokami. Wrześniowe mecze w Lidze Narodów będą finalnym etapem przygotowań Polaków do najważniejszego turnieju czterolecia. Czesław Michniewicz przedstawił listę piłkarzy powołanych do reprezentacji, a my wskazujemy nazwiska, które niekoniecznie mogły znaleźć się w wąskim gronie. Oni otrzymali szansę od selekcjonera. Czy ją wykorzystają?

Ich docenił selekcjoner. Kto dostał nieoczekiwane powołanie?