Jacek Czaplewski
Widzew zabrał punkty z Gliwic. Piast nadal pod kreską
Widzew zabrał punkty z Gliwic. Piast nadal pod kreską Lucyna Nenow / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice poniósł siódmą porażkę w sezonie. U siebie na zakończenie 12. kolejki przegrał z beniaminkiem, Widzewem Łódź 1:2. Gol i asysta na koncie Hiszpana, Jordiego Sancheza.

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Widzew Łódź 1:2
Piast wystąpił bez kontuzjowanego Damiana Kądziora. Dopiero po przerwie na boisku pojawił się Kamil Wilczek. To jednak i tak nie jest okolicznością łagodzącą, bo zespół mimo okazji z drugiej połowy nie potrafił odpowiedzieć, a w końcówce wystawił się na nokaut.

To trzecia porażka Piasta z rzędu i zarazem piąty mecz bez wygranej. Mniej punktów w tym samym czasie ugrała jedynie zamykająca tabelę Miedź Legnica. Czy były selekcjoner ma receptę na kryzys? To jest pytanie, które trzeba zadawać już po jednej trzeciej sezonu.

Widzew najlepiej wypadł przed przerwą. Wtedy miał inicjatywę w meczu. Udokumentował ją w 27 minucie, kiedy po długim zagraniu Patryka Stępińskiego do siatki po raz czwarty w rozgrywkach trafił Jordi Sanchez.

Ozdobą meczu okazał się gol pieczętujący zwycięstwo. Po zagraniu Sancheza to Kristoffer Hansen zatańczył z obrońcami Piasta: siatkę założył Constatinowi Reinerowi, kiwnął Jakuba Czerwińskiego, a potem pewnym strzałem dopełnił formalności.

Piasta stać było jedynie na kontaktową bramkę. Po zamieszaniu w polu bramkowym popisali się młodzi zmiennicy. Głową zgrał Gabriel Kirejczyk, praktycznie z linii dobił Michael Ameyaw.

Dzięki wygranej Widzew nadal zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 20 punktów. Ma tylko punkt straty do trzeciej Wisły Płock.

Oceny piłkarzy po meczu Piast Gliwice - Widzew Łódź (w skali 1-6):