18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Pokazują przerażające nagrania z uboju lisów i jenotów [UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

ZSN
Pokazują przerażające nagrania z uboju lisów i jenotów [UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA]
Pokazują przerażające nagrania z uboju lisów i jenotów [UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA] Stowarzyszenie Otwarte Klatki
Stowarzyszenie Otwarte Klatki z Poznania opublikowało nagrania z ukrytych kamer. Widać na nich ubój lisów na trzech fermach futrzarskich w Wielkopolsce i na Śląsku. Aktywiści powiadomią prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Filmy z ukrytych kamer, które opublikowało stowarzyszenie Otwarte Klatki, zostały zarejestrowane w listopadzie i grudniu 2015 roku. Widać na nich drastyczne praktyki stosowane na fermach futrzarskich. Aktywiści podejrzewają, że na części z nich ubój odbywa się z pominięciem przepisów.

– Ukryte kamery pozwalają nam zobaczyć na własne oczy to, czego żaden hodowca nie pokazałby ani organizacjom ochrony zwierząt, ani mediom, ani Inspekcji Weterynarynej. Choć Ustawa o Ochronie Zwierząt ma gwarantować zwierzętom humanitarny ubój, to nic takiego nie dzieje się na fermie futerkowej - mówi Paweł Rawicki, wiceprezes stowarzyszenia Otwarte Klatki. - Na nagraniach z jednej z ferm widać jenoty zabijane prądem w otoczeniu klatek z pozostałymi zwierzętami, które obserwują to, co się dzieje. Na kolejnej fermie jest jeszcze gorzej: lisy są zabijane wewnątrz klatki! Tuż obok, w tej samej klatce, przebywają inne lisy, które z bliska patrzą na śmierć swoich współtowarzyszy ostatnich miesięcy. Lisy, które zostają żywe w klatkach, widzą jak ciała tych już zabitych są rzucane z miejsca na miejsce, zanim zostaną zabrane do miejsca skórowania - dodaje.

Jak twierdzą aktywiści, widoczne na filmach zaniedbania to jednak tylko niewielka część problemów dobrostanowych na fermach zwierząt futerkowych.

Na podstawie nagrań z Kościana Stowarzyszenie Otwarte Klatki zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na znęcaniu się nad zwierzętami poprzez stosowanie okrutnych metod w chowie zwierząt. Pracownikom fermy może za to grozić do 3 lat więzienia. O nieprawidłowo prowadzonym uboju zwierząt zostaną też powiadomione Powiatowe Inspekcje Weterynaryjne.

Według działaczy stowarzyszenia, widoczne na filmach zaniedbania to tylko wierzchołek góry lodowej. Lisy, jenoty, ale także norki, to zwierzęta drapieżne, które nie są przystosowane do chowu klatkowego, stąd liczne problemy z agresją między zwierzętami, pogryzieniami, czy kanibalizmem.

Aktywiści chcieliby, aby w Polsce wprowadzeno zakaz hodowli tych zwierząt.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki zbiera podpisy pod petycją wzywającą posłów obecnej kadencji do podjęcia prac nad wprowadzeniem odpowiednich zmian w Ustawie o Ochronie Zwierząt. W ciągu dwóch miesięcy petycję poparło już ponad 60 tysięcy osób.

ZOBACZ TEŻ:
Otwarte Klatki: Protest w Śmiglu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Pokazują przerażające nagrania z uboju lisów i jenotów [UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA] - Głos Wielkopolski

Komentarze 17

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Andrzej C
Witam. Trzeba też pamiętać że ewolucja człowieka jest też indywidualna. Osoba na wyższym stopniu ewolucji nigdy nie skrzywdzi istoty żywej jeżeli nie jest do tego zmuszona. Natomiast osobniki skrajnie upośledzone ewolucyjnie będą postępować okrutnie np. Hodowla lisa czy innej istoty na futra itd... . Spotkałem się już z komentarzami żeby wypchać takiego hodowcę i powiesić na szyi zamiast lisiego futra. Było by to zniżeniem się do poziomu hodowcy. Uważam, że edukacja, czynne działania w kierunku zmiany prawa. Poza tym nie pamiętam od kiedy ale hodowle na futra mają prawnie zostać likwidowane. Pozdrawiam .
g
gosc
porabalo ludzi calkiem kto futra teraz nosi a tych frajerow co zabijaja zwierzeta tak samo bym ubila
B
Bz
Głupe chłopy źrą golonka i steki, noszą portfele i paski ze skóry o teczka nie mówiąc
u
uzi
Nie czuje pietra?
a
abcd
Jest OK?
b
bolo
gdybym mógł to bym to samo z wami zrobił kut....y
s
smakosz
Obrzydliwe, karygodne i niezgodne z prawem. Podobnie jest też ze świniami, kurami, królikami... Producenci mają w nosie przepisy i zdrowy rozsądek, a klienci dostają mięso dużo niższej jakości.
I
Irek
Hodowla na futro to chory anachronizm, bezsensowne okrucieństwo, bez żadnego uzasadnienia.
A
Abc
Gdyby te głupie baby nie wybierały futer natrualnych, nie byłoby śmierci bezbronnych zwierząt.. Ludzie kupują futra, jest więc podaż :-( Okrutne, straszne i bezduszne. Kim my, ludzie, jesteśmy, żeby decydować o cierpieniu bądź nie cierpieniu żywych istot.
S
Surri
Najwyższy czas na zakaz hodowli zwierząt na futra. Chyba już nikt nie wierzy w humanitarne traktowanie zwierząt w biznesie?
m
moro
Tylko brzydcy ludzie noszą futra. Tylko nie-ludzie zabijają zwierzęta dla zysku!
A
Administrator
To jest wątek dotyczący artykułu Pokazują przerażające nagrania z uboju lisów i jenotów [UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA]
Ł
ŁW
Zabija lisy w klatkach. Na oczach innych zwierząt. Podchodzi do klatki i straszy lisa (!) - dręczenie zwierząt jest karalne.
M
Maria
Teraz krzyczą , że klatki... a na myślywych taka sama nagonka .. żenada
M
Marek
OK, a gdzie tu zaniedbania? Pracują bez rekawiczek?
Wróć na i.pl Portal i.pl