Aspirant Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zaznacza, że polewanie nie powinno odbywać się na ulicach, gdyż bardzo często dzieci w ferworze zabawy wybiegają na jezdnię łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, a mokra nawierzchnia może okazać się przykrą w skutkach niespodzianką dla nadjeżdżających samochodów.
- Funkcjonariusze przestrzegają amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania o konsekwencjach prawnych za wszelkie chuligańskie incydenty. Należy pamiętać także, że zachowania osób niewłaściwie obchodzących zwyczaje Lanego Poniedziałku, np. wylewanie na przechodniów z wielopiętrowych budynków nadmiernych ilości wody lub zanieczyszczeń oraz rzucanie z wiaduktów na przejeżdżające samochody worków foliowych wypełnionych wodą, powodować mogą naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia lub naruszenie miru domowego podczas bezprawnego wtargnięcia do mieszkania be zgody właściciela - mówi asp. Karina Kamińska z KMP w Gdańsku.
Odpowiedzialność za dzieci ponoszą rodzice. Kliknij i zobacz, co grozi za nieodpowiedzialne zachowanie w Lany Poniedziałek:
Policja apeluje: zachowaj umiar i kulturę w Lany Poniedziałe...
- Podczas Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem czuwać będzie również zwiększona liczba funkcjonariuszy prewencji. Jeżeli zauważysz coś podejrzanego lub niepokojącego, nie wahaj się przed zawiadomieniem Policji, dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 lub 112! - kończy asp. Karina Kamińska
POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL: