Szef bielskiej policji podkreślił w piśmie rozesłanym do beskidzkich samorządów z prośbą o jego rozpowszechnienie, że nadal trwają obostrzenia związane z epidemią koronawirusa dotyczące prowadzenia usług hotelarskich. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 19 marca 2021 roku obiekty świadczące usługi hotelarskie mogą działać tylko z określonymi ograniczeniami.
Nierespektowanie tych obostrzeń - przypomniał bielski komendant miejski - może wiązać się z odpowiedzialnością wynikającą z przepisów - kodeksu wykroczeń (art. 116) lub art. 165 par. 1 ust. 1 kodeksu karnego oraz na mocy ustawy z 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych karami pieniężnymi wynoszącymi od 5 do 30 tysięcy złotych. Komendant dodał również, że naruszenie przepisów może skutkować podstawą do odmowy pomocy publicznej, zwłaszcza wsparcia z tzw. tarczy antykryzysowej.
Nie przeocz
- Prosimy o zapoznanie się z tym komunikatem i stosowanie się do obowiązujących przepisów, oraz zapoznanie personelu. Liczymy na Państwa odpowiedzialne podejście do tego apelu, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo - stwierdził na koniec komendant miejski policji w Bielsku-Białej.
Rząd luzuje obostrzenia w maju i zdejmuje maseczki. Harmonog...
Asp. sztab. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego bielskiej komendy miejskiej stwierdził, że policja nie ma sygnałów, iż hotele czy pensjonaty działające na terenie powiatu bielskiego, zwłaszcza w Szczyrku, prowadzą działalność wbrew obowiązującym przepisom sanitarnym. Jednak zbliża się długi majowy weekend i niektórzy przedsiębiorcy mogą zaryzykować prowadzenie usług turystycznych wbrew obowiązującym przepisom. Komunikat ma przypomnieć, że takie działania są niezgodne z prawem, a kontrole mają mieć charakter prewencyjny.
Policja nie ujawniła, ilu policjantów zostanie skierowanych do kontroli hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych.
Zobacz koniecznie
Musisz to wiedzieć
