Ponad 900 osób weźmie udział w programie Recepta na Ruch w województwie pomorskim

KŁG
Pacjent będzie uczestniczył w programie 18 tygodni. Fizjoterapeuta dobierze mu zakres działań i metod, zależnie od stanu zdrowia i kondycji fizycznej.
Pacjent będzie uczestniczył w programie 18 tygodni. Fizjoterapeuta dobierze mu zakres działań i metod, zależnie od stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Karolina Misztal
Copernicus Podmiot Leczniczy z Gdańska i Przychodnia Morska Janczewscy z Gdyni przeprowadzą pilotażowy program Ministerstwa Zdrowia Recepta na Ruch. Pod opieką będą mieć 913 pacjentów i zapewnią im m.in. konsultacje z fizjoterapeutami.

Placówki z Gdyni i Gdańska wezmą udział w pilotażowym programie

Recepta na Ruch to program profilaktyczny wspierający pacjentów z problemami zdrowotnymi wymagającymi aktywności fizycznej. Mogą wziąć w nim udział osoby powyżej 25 lat w stanie zdrowia pozwalającym na samodzielny udział w treningu. Warunkiem uczestnictwa jest korzystanie z aplikacji mobilnej mojeIKP.

W piątek rzeczniczka pomorskiego NFZ Monika Kierat poinformowała, że w woj. pomorskim program zrealizują dwie placówki wyłonione w konkursie: Copernicus Podmiot Leczniczy przy ul. Powstańców Warszawskich 1-2 w Gdańsku i Przychodnia Morska Janczewscy przy ul. Obrońców Wybrzeża 8 w Gdyni. Pierwszy z nich zaopiekuje się 793 pacjentami, a drugi – 120.

Do programu zakwalifikowano pacjentów ze specjalnym elektronicznym skierowaniem od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarki lub położnej POZ, od fizjoterapeuty, a także od lekarzy specjalistów: neurologa, kardiologa, ortopedy, gastrologa, diabetologa, onkologa, ginekologa, urologa, endokrynologa i pulmonologa.

Pacjent będzie uczestniczył w programie 18 tygodni. Fizjoterapeuta dobierze mu zakres działań i metod, zależnie od stanu zdrowia i kondycji fizycznej.

- Program składać ma się z dwóch modułów. Pierwszym będą prowadzone przez fizjoterapeutę treningi stacjonarne odbywające się dwa razy w tygodniu. W drugim będzie praca własna uczestnika programu przy wykorzystywaniu funkcjonalności aplikacji mojeIKP - poinformowała rzecznika gdańskiego NFZ.

Dodała, że w ramach pilotażu przewidziane są również konsultacje z dietetykiem, a w razie potrzeby z psychologiem i z lekarzem specjalistą.

Pilotaż potrwa do października 2025 roku. Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na jego wykonanie w swoim regionie wyda ponad 2,5 mln zł, w całym kraju będzie to ponad 27 mln.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Źródło:

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl