Jak poinformowano w mediach społecznościowych prezydenta, rozmawiano między innymi na temat dotychczasowych osiągnięć i inwestycji firmy na polskim rynku.
Kto brał udział w spotkaniu?
W spotkaniu z amerykańskim przedsiębiorcą w Pałacu Prezydenckim, oprócz prezydenta Andrzeja Dudy, wzięli udział także m.in. minister w KPRP Wojciech Kolarski oraz Doradcy Prezydenta: Andrzej Zybertowicz oraz Rafał Kos.
Czy jest Netflix i gdzie można z niego korzystać?
Netflix, Inc. to serwis VOD oferujący, za zryczałtowaną opłatą, dostęp do filmów i seriali poprzez media strumieniowe.
W Polsce wystartował jesienią 2016 roku. Obecnie usługa dostępna jest na całym świecie z kilkoma wyjątkami (z serwisu nie można korzystać w Chinach, gdzie serwis współpracuje z lokalnymi dostawcami, a także na Krymie, w Korei Północnej i Syrii ze względu na ograniczenia nałożone na amerykańskie firmy przez rząd USA).
Głośne kontrowersje wokół platformy
W 2019 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski skrytykowało Netflix za grafikę przedstawioną w serialu dokumentalnym "Iwan Groźny z Treblinki", pokazującą rozmieszczenie niemieckich obozów koncentracyjnych w obecnych granicach Polski.
Jednak nie tylko polski rząd zgłaszał pretensje do serwisu. Pod koniec 2019 roku, gdy na Netfliksie pojawiła się komedia "Pierwsze Kuszenie Chrystusa", w którym przedstawiono Jezusa jako homoseksualistę, brazylijski sąd nakazał usunięcie filmu z tamtejszej biblioteki.
O platformie, w niekorzystnym świetle, zrobiło się tez głośno w sierpniu 2020 roku, kiedy w serwisie pojawił się francuski dramat "Gwiazdeczki". Pokazano w nim grupę jedenastolatek wykonujących taniec o zabarwieniu erotycznym. Film wywołał oburzenie na całym świecie, a serwis oskarżono o promowanie pedofilii. Po fali krytyki przeproszono za plakat, na którym główne bohaterki były przedstawione w seksualnych pozach. Stwierdzono również, że "film jest społecznym komentarzem przeciwko seksualizacji dzieci".
mm
