Prof. Krzysztof Wilde został wybrany na rektora Politechniki Gdańskiej

MC
Prof. Krzysztof Wilde został wybrany na rektora Politechniki Gdańskiej
Prof. Krzysztof Wilde został wybrany na rektora Politechniki Gdańskiej Jakub Steinborn
Prof. Krzysztof Wilde został wybrany na rektora Politechniki Gdańskiej w kadencji 2024-2028. Oficjalny wynik wyborów podała Uczelniana Komisja Wyborcza, a nowa kadencja obecnie urzędującego rektora PG rozpocznie się 1 września 2024 r.

Krzysztof Wilde rektorem PG

Jak podano na stronie internetowej Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztof Wilde w kolejnej kadencji zamierza ukierunkować swoje działania na budowanie Politechniki Gdańskiej jako uczelni jeszcze bardziej przyjaznej dla pracowników, doktorantów, studentów, absolwentów i osób z otoczenia społeczno-gospodarczego, a zarazem ambitnej i konkurencyjnej.

-Jestem zaszczycony i jednocześnie niezwykle wdzięczny za zaufanie, którym kolejny raz obdarzyła mnie społeczność akademicka Politechniki Gdańskiej. Moją ambicją jest, by nasza Alma Mater przez kolejne lata rozwijała się w jeszcze większym tempie niż dotychczas - mówił po wyborze cytowany w komunikacie prof. Wilde.

W wyborach brało udział dwoje kandydatów: prof. Anna Dołęga (Wydział Chemiczny) oraz prof. Krzysztof Wilde (Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska, obecny rektor PG).

Do udziału w tajnym głosowaniu uprawnione było Uczelniane Kolegium Elektorów, składające się ze 117 elektorek i elektorów wyłonionych spośród społeczności akademickiej PG we wcześniejszych głosowaniach (w 10 okręgach wyborczych). 12 marca w głosowaniu udział wzięło 114 z nich, obecny rektor otrzymał 108 głosów poparcia, prof. Anna Dołęga 4 głosy, natomiast dwóch elektorów wstrzymało się od głosu.

Funkcję Rektora Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde sprawuje od 2019 r. Zanim został rektorem, trzykrotnie pełnił funkcję dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG.

Międzynarodowe doświadczenie naukowe i organizacyjne zdobywał na zagranicznych uczelniach, m.in. na Uniwersytecie Tokijskim w Japonii, gdzie uzyskał tytuł doktora i rozpoczął pracę, finalnie uzyskując stanowisko profesora nadzwyczajnego uczelni. Specjalizuje się w konstrukcjach mostowych, mechanice budowli oraz diagnostyce konstrukcji budowlanych. Jest autorem lub współautorem ponad 200 publikacji i czterech patentów. W 2016 r. został członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk.

CZYTAJ TAKŻE:

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Źródło:

Polska Agencja Prasowa
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl