Piotr Rzepecki
PAP/Bartłomiej Wójtowicz
Puchar Polski. Raków Częstochowa zameldował się w półfinale PP. Podopieczni Marka Papszuna pokonali drugoligowy Motor Lublin 3:0 (1:0). Tempo meczu było niesamowite, ale gospodarze wytrwali tylko w pierwszej połowie. W drugiej części meczu to Raków zdołał wyeksponować swoje atuty.

Raków melduje się w półfinale, choć Motor tanio skóry nie sprzedał

Tempo spotkania było bardzo intensywne. Zarówno Raków jak i Motor grały bardzo wysoko, a w obronie pressowały rywala. To jednak goście z Częstochowy potrafili przekuć posiadanie piłki na groźne sytuacje - najpierw bramce Motoru zagroził Milan Rundić. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę gospodarzy.

Bramkę na 1:0 zdobył Sebastian Musiolik, który trafił głową z najbliższych metrów. Naturalny zmiennik Vladislavsa Gutkovskisa był bardzo aktywny i być może wywalczył sobie tym występem miejsce w podstawowym składzie kosztem Łotysza. Musiolik po godzinie gry murawę opuścił na korzyść właśnie Gutkovskisa. Trzeci z napastników Rakowa - Fabian Piasecki - wypadł z gry na kilka tygodni z uwagi na uraz.

Raków jeszcze w pierwszej połowie poważnie zagroził rywalom kiedy znów obił bramkę Motoru. Tym razem próbował Patryk Kun. Piłka po jego atomowym strzale trafiła w słupek.

Poprawili Wdowiak i Tudor i przypieczętowali awans

Na początku drugiej części meczu pojedynek był bardziej wyrównany. W barwach Motoru często pod bramką Kacpra Trelowskiego gościł Piotr Ceglarz, z którym obrona Rakowa miała najwięcej problemów. Gola na 2:0 jednak zdobył wprowadzony kilka minut wcześniej Mateusz Wdowiak. Obsłużył go Patryk Kun, jeden z bohaterów tego meczu.

Motor mógł imponować odważnym budowaniem ataków, a także grą bez kompleksów na połowie lidera Ekstraklasy. Po 60. minucie jednak gospodarze opadli z sił, a także dopuścili się wielu strat. Między innymi tak padł gol na 0:3 - piłkę pod nogi zagrał jeden z obrońców Motoru i do pustej siaki trafił Fran Tudor.

Ten mecz opiewał w dodatkowy smaczek. Za wyniki Motoru bowiem od września odpowiada Goncalo Feio, który pod okiem Marka Papszuna spędził ponad dwa lata jako asystent trenera Rakowa. W ich pierwszym bezpośrednim starciu lepszy okazał się Papszun.

Raków po solidnym meczu w swoim wykonaniu zasłużenie melduje się w najlepszej czwórce tegorocznej edycji Pucharu Polski. Przed "Medalikami" historyczna możliwość sięgnięcia po trzeci Puchar z rzędu. Pozostali uczestnicy półfinału Pucharu Polski:

• Legia Warszawa, po wygranej z Lechią Zielona Góra 3:0
  • Górnik Łęczna, po wygranej z Pogonią Siedlce 1:0
  • KKS Kalisz, po wygranej ze Śląskiem Wrocław 3:0

Losowanie par półfinałowych Pucharu Polski odbędzie się za dwa dni, w piątek 3 marca. Mecze tej rundy zaplanowano na 4-5 kwietnia.

FORTUNA PUCHAR POLSKI w GOL24

Fernando Santos w lutym przeprowadził się do Polski. Oprócz zagranicznych objazdów regularnie zagląda na mecze PKO Ekstraklasy. Pierwsze zgrupowanie pod wodzą Portugalczyka zaplanowano na 20 marca. Krótko przed jego rozpoczęciem selekcjoner wyśle powołania. Wobec plagi kontuzji piłkarzy występujących za granicą należy założyć, że w kadrze znajdzie się kilku zawodników z rodzimej ligi. Kto z ligowców może liczyć na zaproszenie od 68-letniego szkoleniowca? Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do kolejnego slajdu >>

Kadra w kompletnej rozsypce. Kto z Ekstraklasy zasłużył na p...