Jak informowaliśmy w środę 14 stycznia zmarła Małgorzata Kaim, dyrektor I LO w Częstochowie. Pytany przez naszą redakcję o prowadzone w tej sprawie postępowanie, rzecznik prokuratury potwierdził, że Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe wszczęła w środę, 15 stycznia, śledztwo w sprawie doprowadzenia człowieka do targnięcia się na własne życie, poprzez namowę lub udzielenie pomocy.
- Taka kwalifikacja prawna śledztwa jest przyjmowana przez prokuratorów w sytuacji podejrzenia zamachu samobójczego - poinformował prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.
Jak podaje prokuratura, w toku dotychczasowego śledztwa ustalono, że 14 stycznia 2025 roku w mieszkaniu na terenie Częstochowy osoby najbliższe ujawniły zwłoki 55-letniej kobiety.
- Prokurator przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia i oględziny zwłok. W wyniku tych czynności wstępnie stwierdzono, że do śmierci tej osoby nie przyczyniły się działania osób trzecich. Celem dalszego śledztwa jest wszechstronne wyjaśnienie okoliczności śmierci pokrzywdzonej. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok zmarłej, celem ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu. Ponadto przesłuchiwani będą świadkowie, którzy mogą posiadać wiedzę na temat okoliczności przedmiotowej sprawy - dodaje w komunikacie prokurator Ozimek.
Przypomnijmy, że już wczoraj w sprawie śmieci dyrektor Kaim wypowiedziała się dla Dziennika Zachodniego absolwentka "Słowaka" i aktywistka społeczna Jolanta Urbańska.
- Mamy naszą częstochowską Adamowicz, czyli osobę zaszczutą, która odeszła dzisiaj rano, czyli dyrektorka liceum Juliusza Słowackiego. Zabija nie tylko nienawiść słowna, ale i próba zaszczucia drugiego człowieka - mówiła Urbańska i dodała: dla tych wszystkich, którzy zginęli i są narażeni na nienawiść, hejt, na szczucie, zapalimy dzisiaj lampki.
Uczniowie i nauczyciele składają kondolencje
Na stronie internetowej liceum pojawiły się w środę krótkie kondolencje.
Ze smutkiem informujemy o śmierci Pani Dyrektor Małgorzaty Kaim. Jesteśmy bardzo poruszeni tą trudną sytuacją i kierujemy nasze myśli do Rodziny Pani Dyrektor.
Potrzebujesz pomocy?
Jeśli jesteś w kryzysie psychicznym i potrzebujesz specjalistycznej porady, wsparcia lub innej formy pomocy, zacznij od skorzystania z jednej z poniższych infolinii pomocowych.
800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla
Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu
116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu
116 123 - Poradnia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym (Kryzysowy Telefon Zaufania). Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu
112 -W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu
