Dziennik, powołując się na badania ClickMeeting - firmy specjalizującej się w webinariach pisze, że jedynie 37 proc. Polaków „tęskni” za zdobywaniem wiedzy zdalnie.
48 proc. ankietowanych nie chce powrotu edukacji online, ewentualnie dopuszcza wdrożenie tylko hybrydowej wersji.
„Trudno się dziwić, by było inaczej - analizy ClickMeeting wskazują, że zdalna nauka jest mniej efektywna niż stacjonarna (tak uważa 60 proc. ankietowanych), a ponadto wymaga sprzętu, którego wielu uczniom brakuje – czytamy w gazecie.
Prawie co dziesiąty respondent twierdzi z kolei, że nie ma wystarczającej liczby urządzeń (komputer bądź tablet), które umożliwiłyby edukację online. Tylko 59 proc. badanych deklaruje, że ma odpowiednie warunki do nauki w formie zdalnej.
Zgodnie z planami rządu od września podstawowym modelem pracy w szkołach będą zajęcia stacjonarne. Będzie również możliwy model mieszany. Dyrektor szkoły, po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i na podstawie pozytywnej opinii sanepidu, będzie mógł podjąć decyzję, że część dzieci lub klas będzie uczęszczać do szkoły w tradycyjnej formie, a część będzie uczyła się na odległość.
Będzie również możliwe przejście na edukację zdalną całej szkoły, jeśli będzie występowało większe zagrożenie epidemiologiczne.
