Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy szacuje, że do końca 2022 roku z lotniska może skorzystać w sumie 4,7 mln gości, natomiast w przyszłym nawet 5,5 mln.
- Po trzech kwartałach 2022 roku obsłużyliśmy prawie trzy i pół miliona pasażerów i te wyniki są rewelacyjne - podsumował Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - Oznaczają, że rok 2022 zamkniemy z wynikiem 4 miliony 700 tysięcy pasażerów. A jak tak będzie dobrze szło, to w roku 2023, mam nadzieję, przekroczymy 5,5 miliona pasażerów, będziemy na poziomie, a może nawet przeskoczymy poziom rekordowego dla nas roku 2019. Wyniki cieszą, tym bardziej że warunki makroekonomiczne są trudne, wojna za naszą wschodnią granicą, niepewność energetyczna, wysoka inflacja, nadchodzący kryzys i recesja.
Po trzech kwartałach 2022 roku zysk ze sprzedaży oraz zysk netto jest lepszy niż w ubiegłym roku.
- Dla Portu Lotniczego Gdańsk najważniejsza jest poprawiająca się sytuacja ekonomiczna. Po dwóch latach posuchy, po trzech kwartałach tego roku, mamy dodatnie wyniki finansowe, ponad 25 milionów złotych zysku ze sprzedaży i ponad 26 milionów złotych zysku netto. To bardzo dobrze rokuje na przyszłość - dodał Kloskowski.
Liczba pasażerów w poszczególnych miesiącach 2022 roku:
- styczeń: 185 853,
- luty: 197 745,
- marzec: 246 165,
- kwiecień: 335 115,
- maj: 404 478,
- czerwiec: 480 595,
- lipiec: 567 886,
- sierpień: 546 841 ,
- wrzesień: 477 873.
Zimowa siatka regularnych połączeń lotniczych z Gdańska (nowe kierunki):
- Wielka Brytania,
- Włochy,
- Hiszpania,
- Cypr,
- Malta,
- Dominikana,
- Zanzibar.
Nowy hangar dla lotnictwa General Aviation na gdańskim lotnisku
- Nowy hangar został wybudowany przez inwestora, Spółkę General Aviation Airbase Sp. z o.o wraz z Portem Lotniczym Gdańsk w związku z rosnącymi potrzebami lotnictwa ogólnego i biznesowego oraz perspektywą dalszego rozwoju tych gałęzi lotnictwa w Polsce - informuje biuro prasowe gdańskiego lotniska.

Obiekt ma powierzchnię 4 tys. metrów kwadratowych. To baza dla 20 samolotów, ich pilotów i miejsce dla pasażerów. Salonik wyposażony jest w panoramiczne okna pozwalające osobom oczekującym na lot oglądanie płyty lotniska i startujących samolotów. Jest także przestrzeń socjalna dla załóg umożliwiająca przygotowanie do lotu.

- Oddajemy właścicielom samolotów nowoczesny obiekt wraz z otoczeniem do ich użytku operacyjnego - podkreślił Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce, który był bardzo oczekiwany przez naszych klientów. Uważamy, że po pandemii prywatne samoloty są uzupełnieniem oferty dla podróży biznesowych i turystycznych. Liczymy na rozwój ruchu general aviation na naszym lotnisku.
