Sprzedawał leki bez zezwolenia w internecie i w darknecie. Za pieniądze pochodzące z przestępstwa kupił dwa mieszkania

KP
Opracowanie:
Do prokuratury w Poznaniu złożono wniosek o zabezpieczenie majątkowe w kwocie przekraczającej 800 tys. złotych, na które składa się gotówka znaleziona podczas przeszukania i dwa mieszkania należące do podejrzanego, kupione za pieniądze pochodzące z przestępstwa.
Do prokuratury w Poznaniu złożono wniosek o zabezpieczenie majątkowe w kwocie przekraczającej 800 tys. złotych, na które składa się gotówka znaleziona podczas przeszukania i dwa mieszkania należące do podejrzanego, kupione za pieniądze pochodzące z przestępstwa. Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne
Policjanci poznańskiego Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości - jak informuje Polska Agencja Prasowa - zatrzymali mężczyznę sprzedającego w internecie i w darknecie leki bez wymaganych prawem zezwoleń. Trafił on na trzy miesiące do więzienia.

Pieniądze z przestępczego procederu trafiały na konta bankowe podstawionych osób

Podkom. Krzysztof Wrześniowski z zespołu prasowego CBZC wyjaśnił, że pieniądze z przestępczego procederu trafiały na konta bankowe podstawionych osób, a proces składania zamówień i wysyłki leków sprzedający utrzymywał w tajemnicy, aby służby nie mogły ich wykryć i zająć.

Funkcjonariusze zatrzymali również osobę pomagającą mężczyźnie w prowadzeniu nielegalnej działalności. Założyła ona na swoje dane rachunek bankowy służący do dokonywania nielegalnych transakcji finansowych.

Przeszukano miejsca zamieszkania klientów i osób, na które były zarejestrowane telefony wykorzystywane przez podejrzanego. Znaleziono telefony komórkowe, karty SIM, sprzęt komputerowy i karty bankomatowe.

Do prokuratury w Poznaniu złożono wniosek o zabezpieczenie majątkowe

- Dodatkowo w trakcie czynności zabezpieczono gotowe do wysyłki klientom paczki zawierające leki, 27 walizek o pojemności 62 litrów każda z lekami bądź opakowaniami po nich, przeszło 5,1 tys. opakowań i blistrów z lekami, około 20 litrów leków w substancjach płynnych, susz roślinny, ponad 80 tys. złotych i 2 sztabki złota. Na jednym z zatrzymanych laptopów w wyniku wstępnej analizy ujawniono komunikatory umożliwiające anonimową korespondencję, a także aplikacje zapewniające anonimowy dostęp do internetu

- przekazał podkom. Wrześniowski.

Do prokuratury w Poznaniu złożono wniosek o zabezpieczenie majątkowe w kwocie przekraczającej 800 tys. złotych, na które składa się gotówka znaleziona podczas przeszukania i dwa mieszkania należące do podejrzanego, kupione za pieniądze pochodzące z przestępstwa.

Sąd na wniosek prokuratora wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na trzy miesiące.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, a koordynowane z Departamentem ds. Cyberprzestępczości i Informatyzacji Prokuratury Krajowej.

Które porodówki znalazły się na podium, a które zamykają ten ranking? Przejdź dalej -->

W tych szpitalach w Wielkopolsce rodzi się najwięcej dzieci....

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Miejskie Historie - Trzcianka:

od 16 lat

Obserwuj nas także na Google News

Źródło:

Polska Agencja Prasowa
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl