Wszystkie tegoroczne wydarzenia skoncentrowano wokół tematu diaspory i szabatu, jako zjawisk kształtujących historyczną i współczesną i tożsamość Żydów. Odbyło się ponad 150 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 200 artystów, wykładowców, instruktorów z Izraela, Stanów Zjednoczonych, Węgier, Turcji, Niemiec, Rosji, Kanady i Polski.
Autor: Oskar Nowak
Największym zainteresowaniem cieszył się koncert kantorów w synagodze Tempel, podczas którego można było usłyszeć muzyków ze Stanów Zjednoczonych, Izraela i Polski. Wielkim wydarzeniem był także występ słynnego zespołu Kronos Quartet. Na scenie do kwartetu dołączy David Krakauer - jeden z najważniejszych twórców współczesnej muzyki żydowskiej.
Stałym elementem FKŻ stały się już imprezy DJskie prezentujące współczesną muzykę z Tel Awiwu w klubach Forum, Barka i Alchemia. - To festiwal, którym żył cały Kazi-mierz i sąsiednie dzielnice. Wszystkie biletowane wydarzenie wyprzedaliśmy na kilka dni wcześniej - opowiada Robert Gądek, rzecznik festiwalu.
Podczas tradycyjnego koncertu Szalom na ul. Szerokiej w nocy z soboty na niedzielę bawiło się około 18 tysięcy osób z całego świata.