Nowoczesne karty paliwowe, czyli jakie?
Szukając idealnej karty paliwowej, warto zastanowić się nad potrzebami naszej firmy – ilu pojazdów ma ona dotyczyć, jakimi trasami te pojazdy najczęściej się poruszają oraz czy podróże są w większości lokalne, czy międzynarodowe.
– Rozważenie konkretnych potrzeb i celów, które mamy do osiągnięcia w zarządzanej przez nas flocie pojazdów, jest podstawą wyboru odpowiedniego rozwiązania. Myśląc o nim, warto zastanowić się nie tylko nad kwestiami biznesowymi, lecz także nad pozostałymi korzyściami, jakie niosą ze sobą nowoczesne karty paliwowe. W ofercie Circle K są nimi nie tylko łatwość rozliczeń finansowych, ale także np. zniżki na paliwo, myjnie i produkty na stacji czy podniesienie komfortu pracowników. Oferujemy też wiele innych udogodnień operacyjnych i finansowych dla menedżerów flot –mówi Grzegorz Klonowski, Dyrektor ds. sprzedaży B2B i kart sieci stacji paliw Circle K.
Sprecyzowanie własnych oczekiwań jest kluczowym elementem decydującym o wyborze partnera, ponieważ inne potrzeby będzie miała duża firma transportowa opierająca swój biznes na autach jeżdżących po całej Europie, inne firma ogólnopolska, której przedstawiciele handlowi poruszają się samochodami osobowymi na terenie naszego kraju, a jeszcze inne mała lokalna firma, w której pracownicy korzystają z aut służbowych również w celach prywatnych.
Nie tylko płatność za paliwo i kontrola wydatków
Poza wygodnym tankowaniem i kontrolą wydatków związanych z zakupem paliwa, nowoczesne karty paliwowe powinny oferować kierowcom flotowym również wsparcie w płatnościach za przejazdy płatnymi odcinkami dróg, a za granicą także tunelami, mostami czy promami.
– Za pośrednictwem karty Circle K ROUTEX można płacić za autostrady, ale również skorzystać z większości usług elektronicznego poboru opłat w 32 krajach w Europie. Umożliwia ona także uiszczanie opłat za winiety i podatki drogowe –wskazuje Grzegorz Klonowski.
– Karty paliwowe mogą być także skutecznym narzędziem motywowania pracowników. Dzięki połączeniu kart z programem lojalnościowym Circle K EXTRA, kierowcy tankujący auta mogą korzystać z kroczących promocji, “zbierać litry” i wymieniać je na dodatkowe rabaty Np. za zatankowanie 50 l użytkownik otrzymuje rabat na kolejne tankowanie, 100 l daje zniżkę na kawę lub Hot-Doga, a 150 l gwarantuje 50 % rabatów na usługi myjni samochodowej– dodaje Grzegorz Klonowski.
Funkcjonalność kart paliwowych, na przykładzie analizy oferty Circle K
Menedżerowi flot lub właściciele firm mają do wyboru oferty kart różnych operatorów stacji paliw. W ramach sieci Circle K, która posiada w Polsce niemal 400 stacji paliw, mogą oni skorzystać z trzech rodzajów kart: karty Circle K Pro Card, międzynarodowej karty Circle K ROUTEX oraz karty Easy Card. Dwie pierwsze z nich umożliwiają m.in. otrzymanie zbiorczych faktur, skorzystanie z odroczonego terminu płatności czy dostęp do stałych i kroczących rabatów na paliwo oraz inne usługi na stacjach sieci. Międzynarodowa karta Circle K ROUTEX umożliwia ponadto korzystanie z 20 000 stacji paliwowych w 32 krajach, w tym z 6000 stacji specjalnie przystosowanych do potrzeb klientów poruszających się samochodami ciężarowymi czy autokarami. Co więcej, w razie jakichkolwiek problemów, na użytkowników czeka wsparcie działające 24h. Z kolei karta Easy Card jest rozwiązaniem przede wszystkim dla mikro i małych przedsiębiorstw, które nie ponosząc żadnych kosztów, otrzymują wiele korzyści, w tym proste fakturowanie, rabaty na paliwo i dostęp do portalu analitycznego.
Podsumowując, karty flotowe są efektywnym narzędziem wspierającym ekonomiczne zarządzanie flotą. Oferują wiele korzyści, takich jak dostęp do międzynarodowej sieci stacji paliw i możliwość bezgotówkowego opłacania paliwa, co przyczynia się do optymalizacji kosztów operacyjnych. Dzięki funkcjom takim jak odroczony termin płatności, zniżki na paliwo, płynne zarządzanie wydatkami oraz łatwe fakturowanie dostosowane do odzyskiwania VAT, przedsiębiorstwa mogą lepiej kontrolować swoje wydatki oraz zwiększać efektywność operacyjną. Karty flotowe wspierają transparentne i bezpieczne zarządzanie flotą, co jest kluczowe w obecnych realiach gospodarczych, gdzie zwiększanie rentowności jest priorytetem dla wielu firm.