Tak rząd Tuska tworzy "wolne media". Szokujące kulisy: Politycy dzwonią do dziennikarzy i proponują ogromne pieniądze

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Wideo
od 16 lat
- To znaczy, że oni nie planują robić wolnych mediów, tylko rządowe, podporządkowane partii – powiedziała Magdalena Rigamonti. Dziennikarka ujawniła, że z ofertami pracy w mediach publicznych nie dzwonią powołani przez Bartłomieja Sienkiewicza prezesi, ale politycy.

Rigamonti: Politycy proponują dziennikarzom pracę w mediach publicznych

Przejęcie mediów publicznych przez rząd Donalda Tuska było przedmiotem dyskusji programu Onet Rano. W rozmowie pojawił się wątek podkupowania dziennikarzy z poszczególnych redakcji, aby zasilili szeregi TVP czy Polskiego Radia. – Z wszystkich naszych redakcji albo prawie wszystkich TVP podebrała bądź próbowała podebrać ludzi. Proponowali bardzo, bardzo duże pieniądze. Bardzo często stawki, które nie mają wiele wspólnego z sytuacją rynkową – zdradził Bartosz Węglarczyk.

Zaskakujące kulisy tych działań ujawniła z kolei Magdalena Rigamonti.

– Do wielu z tych dziennikarzy nie dzwonią koledzy dziennikarze, nie dzwoni Paweł Moskalewicz, nie dzwoni Tomasz Sygut, prezes Telewizji, nie dzwoni Grzegorz Sajór, tylko dzwonią konkretni politycy i mówią: mamy taką propozycję dla pana/pani, przejdź do nas. Będziemy robić nowe, wolne media – powiedziała.

Rigamonti podkreśliła, że kiedy polityk dzwoni do dziennikarza, to wszystkim powinny się zapalić "ogromne pulsujące czerwone światła".

– Bo to znaczy, że oni nie planują robić wolnych mediów, tylko planują robić rządowe, podporządkowane media. I to jest strach. I o tym powinniśmy mówić – wskazała dziennikarka.

Nowy rząd przejmuje media publiczne

W środę Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że nowy szef tego resortu Bartłomiej Sienkiewicz odwołał 19 grudnia dotychczasowych prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej i rady nadzorcze. Minister powołał też nowe rady nadzorcze spółek, które powołały nowe zarządy spółek. W opublikowanym komunikacie "konieczność tego rodzaju działań" uzasadniono przyjętą we wtorek przez Sejm uchwałą "w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych, oraz Polskiej Agencji Prasowej". Po decyzji tej w siedzibach TVP, Polskiego Radia i PAP pojawili się nominaci Sienkiewicza.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl