Gaja odnalazła ciało zaginionego w Beskidach turysty
Beskidzcy goprowcy znaleźli zwłoki turysty poszukiwanego na początku tygodnia w rejonie Wapienicy i Szyndzielni. W pierwszym tygodniu ferii ratownicy z GOPR prowadzili poszukiwania zaginionego mieszkańca powiatu bielskiego. Decyzją policji wstrzymano jednak poszukiwania turysty.
ZOBACZCIE ZDJĘCIA
Poszukiwania 49-letniego mieszkańca powiatu bielskiego rozpoczęły się 4 stycznia. Ze względu na brak możliwości precyzyjnego określenia miejsca, w którym po raz ostatni był widziany, zdecydowano o przeszukaniu trzech rejonów: Wapienicy, Szyndzielni i Dębowca oraz Cygańskiego Lasu i Koziej Góry.
W działaniach uczestniczyło 26 ratowników GOPR, oddziały policji, PSP Bielsko-Biała oraz SGPR Jastrzębie Zdrój. Ratownicy poszukiwali zaginionego turysty, jednak nie udało się go odszukać. Wieczorem policja zdecydowało o zawieszeniu poszukiwań.
Udało się jednak ustalić, dzięki analizie monitoringu bielskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji, numer linii oraz miejsce, z którego mężczyzna wysiadł z autobusu, co pozwoliło zawęzić rejon poszukiwań do terenów górskich Doliny Wapienicy.
Nie przeocz
Obszar poszukiwań został podzielony na sektory, które przeszukiwali ratownicy metodą szybkich trójek. W jeden z nich, który ratownicy oznaczyli jako priorytetowy, udał się zespół ratownik GOPR i pies - Gaja pod opieką Aleksandra Karkoszki. Na północnych stokach Palenicy to właśnie Gaja odnalazła zwłoki mężczyzny. Wcześniej poszukiwania przeprowadzono także za pomocą śmigłowca.
- Zakończyły się poszukania zaginionego turysty. To 49-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia. Prawdopodobnie mężczyzna targnął się na swoje życie - wyjaśnia asp.szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.
Gdzie uzyskać pomoc?
Gdzie szukać pomocy, gdy masz myśli samobójcze lub boryka się z nimi twój bliski? Pamiętaj, nie jesteś sam! Pomoc uzyskasz w:
- lokalnych ośrodkach interwencji kryzysowej
- gabinetach psychiatrów, psychoterapeutów i psychologów
- w poradniach zdrowia psychicznego.
Możesz zwrócić się też do ośrodków podstawowej i całodobowej opieki zdrowotnej. Wsparcie uzyskasz również w telefonach zaufania.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:
- 116 111
- (codziennie w godz. 12:00 - 2:00)
Musisz to wiedzieć
Bądź na bieżąco i obserwuj
