Pędził 151 kilometrów na godzinę i doprowadził do wypadku, w którym zginęła Lucyna Wiśniewska. Mężczyzna usłyszał zarzuty
Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach wypadku doszło 30 października zeszłego roku w Modrzejowicach między Radomiem a Iłżą. W jego wyniku na miejscu zginęła Lucyna Wiśniewska, ówczesna dyrektor sanepidu w Radomiu, a także była posłanka i społeczniczka. Sprawcą wypadku okazał się 59-letni mieszkaniec Opatowa w województwie świętokrzyskim. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.
Na podstawie ekspertyzy biegłego z zakresu ruchu drogowego, a także zebranego materiału dowodowego, prokuratura Radom-Zachód postawiła mężczyźnie zarzut naruszenia zasad w ruchu drogowym polegający na tym, że kierując samochodem osobowym podjął niedozwolony manewr wyprzedzania kilku jadących przed sobą pojazdów na oznakowanym skrzyżowaniu. Jadąc z prędkością 151 kilometrów na godzinę doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki mercedes. W następstwie wypadku, na skutek wielonarządowych obrażeń ciała, śmierć poniosła Lucyna Wiśniewska
- powiedziała nam Agnieszka Borkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu.
Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, 59-latkowi grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień i nie przyznał się do winy. Prokuratura zatrzymała mu prawo jazdy. Po dopełnieniu wszystkich kwestii formalnych, mieszkaniec Opatowa najprawdopodobniej jeszcze w marcu usłyszy akt oskarżenia przed sądem w Radomiu.
O wypadku, w wyniku którego zginęła Lucyna Wiśniewska informowaliśmy na bieżąco w poniższych artykułach:
- Lucyna Wiśniewska Honorową Obywatelką Jedlni-Letniska. Wzruszająca uroczystość [FOTO]
- Pogrzeb zmarłej dyrektor sanepidu Lucyny Wiśniewskiej w sobotę
- Znane osoby żegnają Lucynę Wiśniewską. Politycy i samorządowcy składają kondolencje
- Tragiczny wypadek pod Radomiem. Nie żyje Lucyna Wiśniewska, dyrektor Sanepidu [FOTO]
Artykuł 177 Kodeksu Karnego - wyjaśnienie
- § 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
- § 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
- § 3. Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.
