Twa Festiwal Kultury Narodowej "Pamięć i Tożsamość". Duże zainteresowanie pokazami w kinie Iluzjon

Anna Piotrowska
Opracowanie:
Czwarty dzień 3. Festiwalu Kultury Narodowej poświęcony jest dwóm kategoriom: rekonstrukcja i Polak mały.
Czwarty dzień 3. Festiwalu Kultury Narodowej poświęcony jest dwóm kategoriom: rekonstrukcja i Polak mały. Facebook/ Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”
Festiwal Kultury Narodowej "Pamięć i Tożsamość" trwa w najlepsze, a darmowe pokazy produkcji zrealizowanych przez Telewizję Polską cieszą się dużą popularnością. Do wydarzenia wciąż można dołączyć.

Pokazy w kinie Iluzjon

W dniach od 24 do 26 lutego w warszawskim Kino Iluzjon w ramach 3. Festiwalu Kultury Narodowej "Pamięć i Tożsamość" odbywają się darmowe pokazy najlepszych filmów fabularnych, dokumentalnych oraz seriali zrealizowanych przez Telewizję Polską.
Seanse cieszą się dużą popularnością. Tylko w piątek na pokazy przyszło 276 osób. Największym zainteresowaniem cieszyły się: "Prorok", "Marzec'68", "Orzeł. Ostatni patrol" oraz "Orlęta".

Z kolei na pokaz i atrakcje zorganizowane przez TVP ABC wydano 154 wejściówki.

Polecjaka Google News - Portal i.pl

Prapremiera filmu "Filip"

To jednak nie koniec kinowych atrakcji. W sobotę dużym wydarzeniem będzie prapremiera filmu "Filip" w reżyserii Michała Kwiecińskiego. Pokaz rozpocznie się o godzinie 20.00 w kinie Iluzjon (sala Stolica). Film wejdzie do kin 3 marca. Po sobotniej projekcji będzie planowana jest rozmowa z Erykiem Kulmem jr., odtwórcą głównej roli.

Czwarty dzień 3. Festiwalu Kultury Narodowej poświęcony jest dwóm kategoriom: rekonstrukcja i Polak mały.

Wydarzenie potrwa do 1 marca. Tego dnia podczas uroczystej gali wręczone zostaną statuetki Złotych i Platynowych Ryngrafów. Ogłoszony zostanie także zwycięzca konkursu na najlepszy projekt filmu dokumentalnego oraz zwycięska audycja, którą widzowie wybrali jako najlepszą z całej oferty FKN.

Festiwal Kultury Narodowej "Pamięć i Tożsamość". Ważna inicjatywa TVP

Festiwal Kultury Narodowej "Pamięć i Tożsamość" jest inicjatywą Telewizji Polskiej. Głównym założeniem tego wydarzenia jest upowszechnianie treści o tematyce tożsamościowej, upamiętnienie historii naszego kraju i dokonań wybitnych Polaków. Jego nazwa została zaczerpnięta z tytułu ostatniej książki-wywiadu św. Jana Pawła II, której tematem jest człowiek – świadek wydarzeń XX wieku, poszukujący tożsamości i znaczenia słów - "Ojczyzna", "Naród", "Europa".

Festiwal odbywa się na stronie www.fkn.tvp.pl, na której bezpłatnie, również poza Polską, można oglądać prezentowane na 3. FKN produkcje. Wzorem lat ubiegłych wydarzenie uświetnią postaci świata kultury, które codziennie gościć będą w studiu festiwalowym, a rozmowy z nimi będzie można śledzić na stronie festiwalu.

Wydarzenie transmitowane jest także na antenach Telewizji Polskiej. TVP Historia i TVP Historia 2 zapraszają codziennie o godz. 20 do studia festiwalowego, a relacje z festiwalu prezentowane są również w TVP1 i TVP Info.

Aktualne informacje na temat 3. FKN publikowane są na stronie festiwalu, na profilach Fb FKN i "TVP włącz się" oraz IG festiwalu.

i.pl, PAP

od 16 lat

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl