Ruch antyszczepionkowców zorganizował kolejny protest pod hasłem "Zakończyć Plandemię". Tym razem odbył się w niedzielę, 16 sierpnia. Protestujący spotkali się o godz. 12 na placu Zamkowym. Stamtąd ruszyli w kierunku sejmu. Manifestacja zgromadziła osoby, które są przeciwnikami przymusu szczepień oraz sceptycznie podchodzą do publicznie podawanych informacji na temat pandemii koronawirusa.
- W ostatnich dniach Niemcy, Wielka Brytania i inne państwa wyszły tłumnie na ulice. Czas na Polskę - mobilizowali uczestników organizatorzy.
"Dość tych kłamstw i manipulacji", "Dość zamordyzmu, reżimu i dyktatury" - to hasła, które przyświecały pomysłodawcom wydarzenia.
Zdjęcia z protestu antyszczepionkowców:
Warszawa: Protest antyszczepionkowców "Zakończyć Plandemię" ...
Zaznaczają również, że nie zgadzają się z tym, żeby minister zdrowia, Łukasz Szumowski po raz drugi zarządził lockdown, nakazał noszenia maseczek, wprowadził kwarantanne po powrocie z zagranicy i kontrolował wesela.
- Wszystkie te restrykcje są niezgodne z prawem i łamią konstytucję, odbierają nam wolność i godność suwerena. Powiedzmy STOP cenzurze korporacyjnych mediów i medycznej dyktaturze WHO, organów Unii Europejskiej i międzynarodowych korporacji. Pokażmy swój sprzeciw i zamanifestujmy wolność - napisali na stronie wydarzenia.
Po raz pierwszy ruch antyszczepionkowców zorganizował taki protest na początku czerwca. Na miejscu zebrał się tłum zainteresowanych.
Protest antyszczepionkowców, Warszawa. Przeciwnicy obowiązku...
Nieszczepione dzieci bez miejsc w żłobkach
W listopadzie 2019 roku władze Warszawy poinformowały o zmianach w systemie przyjmowania do żłobków. Nieszczepione dzieci stracą szansę na przyjęcie do jakiejkolwiek placówki.
Miasto ostrzega, że dzieci niepoddane obowiązkowym szczepieniom stanowią zagrożenie dla zdrowia pozostałych podopiecznych i personelu. Władze chcą uszczelnić ten systemu, tym bardziej, że rodzice w przeprowadzonej ankiecie (badanie z listopada 2019 na próbie 4,5 tys. respondentów) wskazali, że żłobki powinny być dostępne wyłącznie dla dzieci zaczepionych (90% odpowiedzi). Ratusz wprowadził bezwzględny wymóg uzyskania bezpłatnego miejsca w żłobku dopiero po okazaniu przez rodzica wpisu w książęce zdrowia o dokonanych szczepieniach. Takie rozwiązanie jest zgodne z obowiązującym prawem i stosowane już w innych miastach Polski.
Pod koniec 2019 roku na liście oczekujących na miejsce w żłobku znajdowało się 13 tys. dzieci. W tej grupie jest 4700 maluchów poniżej 1 roku, które nie mogą ze względu na wiek być jeszcze przyjęte do placówki, 2400 dzieci nieszczepionych, 138 niezamieszkałych w stolicy oraz 522 matek i 944 ojców niepłacących podatków w Warszawie.
