Słucham TOK FM i myślałem, że przez pomyłkę włączyłem TVPiS. No, jeśli w Polsce jest więcej takich osób, jak pan red. G. Sroczyński, to… Prawo i Sprawiedliwość, to Kaczyński, to Zjednoczona Prawica będą rządzili do końca świata. Do jakiego końca świata? Dłużej! Wiecznie! Zawsze! - napisał zirytowany Adam Szejnfeld.
Jeśli Tuskiem można biczować, to pan red. Grzegorz Sroczyński biczował dzisiaj panią prof. Magdalenę Środę Tuskiem. Walił Tuskiem z góry i z dołu, z przodu i z tyłu, z półobrotu i na odlew. Tusk to, Tusk tamto, Tusk tak, Tusk siak! - czytamy kolejny wpis senatora.
Reakcja dziennikarzy
Krytyka Adama Szejnfelda spotkała się z oburzeniem dziennikarzy. Sugerowali między innymi, że zdaniem senatora profesjonalny dziennikarz powinien całkowicie bezkrytycznie podchodzić do PO.
Panie Senatorze, proszę się nie gniewać, ale jak to świadczy o Panu, Pańskich Koleżankach i Kolegach, skoro jeden Grzegorz Sroczyński ma większy talent polityczny i dzięki jednej audycji w TOK FM jest w stanie przekonać Polaków do Prawa i Sprawiedliwości? - zapytał Patryk Słowik z Wirtualnej Polski.
W odpowiedzi na ten post, Adam Szejnfeld podjął próbę obrony:
Widać, że nie wie Pan o co chodzi. Dzisiaj pan red. Sroczyński nie chwalił PiS, ba, nie atakował nas, nie PO, tylko prof. Magdalenę Środę. Przepytywał ją na temat jej stosunku do D. Tuska tak długo i tak nieprzejednanie, że niemalże musiała się za Tuska tłumaczyć! To nienormalne! - napisał.
Na ten wpis Patryk Słowik sarkastycznie odpisał: „w imieniu wszystkich dziennikarzy bardzo przepraszam”.
Łukasz Frątczak, reporter TVN i TVN24 ironicznie napisał, że „na szczęście opozycja nie jest jak obóz rządzący i gardzi plemiennym dziennikarstwem, dlatego jak tylko dojdzie do władzy w mediach publicznych będzie w końcu pełny pluralizm!… oh wait…”
Sienkiewicz sobie poradził i to nieźle. Cóż taka karma, że z tej strony nie głaskają – skomentował Paweł Wroński, dziennikarz „Gazety Wyborczej”.
Odpowiedź Lewicy
Po dojściu PO do władzy wywali się wszystkich niewystarczająco gorąco oddanych walce z PiS dziennikarzy (punkty odniesienia: Szubartowicz, Lis, Michalski) z TOK-u i z TVN, dzięki czemu zapanuje w wolnych mediach pełen pluralizm, demokratyczny dyskurs i harmonia – uważa Anna Maria Żukowska z Lewicy.
Z kolei Adrian Zandberg, poseł Partii Razem napisał, że „jeśli w @Platforma_org więcej osób wyobraża sobie wolne media tak, jak pan senator, to… będzie to poważny problem. Może dobrze, żeby to wybrzmiało już i żeby nie było wątpliwości: nie zgodzimy się na media publiczne w stylu Wiadomości TVP, tylko proplatformerskie”.
dś
