W budynku pracują obecnie 24 specjalistyczne drukarki, które są w stanie w ciągu jednego dnia wyprodukować do 20 tysięcy sztuk odzieży z dowolnie zamówionymi nadrukami.
Zobaczcie zdjęcia z sosnowieckiego Amazona:
- Każda z koszulek może być inna – podkreśla Marta Rzetelska, rzeczniczka Amazon Polska. - To ile koszulek produkujemy danego dnia, zależy natomiast tylko i wyłącznie od zamówień klienta.
Centrum Logistyczne Amazon na terenach przemysłowych
Hale Amazona stoją na terenie dawnej kopalni piasku podsadzkowego Maczki-Bór. Pierwsza, większa, w której może być składowanych 16 milionów towarów ma powierzchnię użytkową 310 tysięcy metrów kwadratowych, co odpowiada powierzchni 43 boisk piłkarskich.
Na półkach centrum w Sosnowcu znaleźć można artykuły dostępne w ramach usługi Amazon Fashion od markowej odzieży takich marek jak Calvin Klein czy Hugo Boss po artykuły małych i średnich firm jak Monrow czy Sushi Socks Box. Docelowo sosnowiecka firma ma być odpowiedzialna również za dystrybucję biżuterii. Na razie centrum specjalizuje się w dystrybucji odzieży i obuwia.
Amazon robi nadruki na koszulkach
W mniejszej hali pracownicy zajmują się technologią tworzenia nadruków na koszulce na indywidualne zamówienie. To jedyne w Europie centrum oferujące tego rodzaju usługi. Koszulki tu wydrukowane trafiają, w zależności od zamówienia tam, gdzie chce je otrzymać klient.
- Cały proces zaczyna się w momencie, gdy klient zamówi koszulkę z wybranym nadrukiem – mówi Filip Wróblewski, menedżer operacyjny Centrum Logistycznego Amazon w Sosnowcu. - Nasi pracownicy dostają informacje o kolorze i rozmiarze koszulki , jaką wybrał nasz klient oraz o wzorze nadruku. Każda z naszych koszulek ma unikatowy kod, dzięki któremu możemy monitorować przebieg całego procesu na każdym etapie. Używamy tu tuszy wodnych, dlatego po wykonaniu nadruku konieczne jest jeszcze utrwalenie go w suszarce.
Jest praca w Amazon
Jak twierdzą przedstawiciele firmy, wciąż trwa rekrutacja do pracy w sosnowieckim Amazonie.
CZYTAJCIE KONIECZNIE
PRACA W AMAZON SOSNOWIEC NA UMOWACH STAŁYCH
- Nie mamy problemu z zatrudnieniem odpowiednich ludzi, ponieważ nasza oferta jest atrakcyjna – zapewniamy konkurencyjne wynagrodzenie i bogaty pakiet benefitów, rekrutacja wciąż trwa – mówi Michał Smid, dyrektor Generalny Centrum Logistyki Amazon. - Proponujemy wiele rożnego rodzaju świadczeń pozapłacowych m.in. prywatną opiekę medyczną, obiady za złotówkę, czy darmowy dojazd do pracy – wylicza Michał Smid.
W sosnowieckim centrum Amazon pracuje obecnie ponad 2500 osób. Firma zapewnia im dojazd autobusami do Jaworzna, Sosnowca, Katowic, Będzina, Rudy Śląskiej i Zawiercia również do Tarnowskich Gór, Tychów i Chrzanowa. Firma podkreśla, że tylko w sosnowieckich centrach od początku działalności Amazon awansowało już na wyższy stopień rozwoju zawodowego 130 osób.
Można polecić i zarobić
Każdy pracownik poziomu początkowego na starcie dostaje w Amazon w Sosnowcu stawkę 17,5 zł na godzinę.
- Do tego dochodzi miesięczna premia w wysokości nawet do piętnastu procent wynagrodzenia – dodaje Marta Rzetelska. - W firmie działa też system polecania nowych pracowników przez obecnie zatrudnionych. Pracownik, który poleci osobę, która zostanie zatrudniona i przepracuje co najmniej trzy miesiące otrzymuje za to 1300 złotych brutto – dodaje rzeczniczka.
Program poleceń pracowniczych funkcjonuje we wszystkich oddziałach Amazon w całej Polsce. W sumie skorzystało z niego już około 7,5 tysiąca osób.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Choroby zakaźne - oni pamiętają! Film Śląskiej Izby Lekarskiej
TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego
