Powierzchnia użytkowa MOP Woźniki Wschód wynosi 61 tys. m kw. Wymagania GDDKiA są takie, by na znajdującej się tam stacji mogło jednocześnie tankować przynajmniej 10 aut, czyli znajdą się tam przynajmniej cztery obustronne dystrybutory paliwa.
Paliwa tradycyjne, gaz
Będzie tam można zatankować także LPG oraz AdBlue. Kierowców aut elektrycznych ucieszą dwie ładowarki dla takich aut. Jedna o mocy 20 kw a druga 50 kw.
Do decyzji przyszłego dzierżawcy, GDDKiA pozostawia kwestię możliwości tankowania innych paliw alternatywnych, takich jak np. paliwo wodorowe czy też LNG czy CNG.
Stacja będzie miała także część gastronomiczną oraz sanitarną.
Ładowarki do aut elektrycznych
Bezpośrednio przy stacji benzynowej znajdą się stanowiska postojowe. To minimum 20 miejsc parkingowych (w tym minimum 3 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych oraz 2 miejsca dla rodzin podróżujących z dziećmi). Dodatkowe stanowiska postojowe znajdą się w sąsiedztwie restauracji - minimum 20 miejsc . Będą też minimum dwa stanowiska dla pojazdów zasilanych energią elektryczną w obrębie punktów ładowania.
Restauracja i plac zabaw
Na MOP-ie Woźniki Wschód będzie restauracja. Zgodnie z zamówieniem inwestora, ma się w niej znaleźć minimum 50 miejsc konsumpcyjnych.
W restauracji posiłki mają być wydawane w systemie co najmniej 18 h/dobę. Restauracja ma być klimatyzowana i przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych. Latem ma być przy niej czynny ogródek restauracyjny dla co najmniej 20 gości. Przy restauracji będzie też plac zabaw dla dzieci. Ma być ogrodzony i mieć co najmniej cztery urządzenia do zabawy.
Autostrada A1 w Śląskiem: Osiem nowych Miejsc Obsługi Podróż...
Bankomat i bezpłatny internet
Kierowcy, którzy zatrzymają się na tym MOP-ie będą też mieli możliwość skorzystania z bankomatu. Będzie tam także, zarówno na stacji jak i w restauracji, bezpłatny dostęp do internetu.
MOP Woźniki Zachód praktycznie nie będzie się różnił od MOP Woźniki Wschód. Również będzie tam stacja benzynowa wraz z zapleczem gastronomicznym, parkingami.
Oddzielnie stanie restauracja z letnim ogródkiem oraz ogrodzonym placem zabaw w pobliżu. Wyjątkiem jest możliwość usytuowania tam obiektu hotelowego. Jednak, jak czytamy w dokumentacji przetargowej nie jest to inwestycja obligatoryjnie wymagana. Decyzja o budowie obiektu noclegowego może zostać podjęta przez dzierżawcę na każdym etapie trwania umowy, zgodnie z jego z własnymi założeniami biznesowymi.
- Kiedy odcinek S1, zwany „drogą śmierci”, straci złą sławę?
- Jesień na placu budowy autostrady A1 pod Częstochową ZDJĘCIA
- Przetarg na budowę S1. To drogowy kręgosłup województwa
- Ile kosztuje budowa autostrady A1? Co jest najdroższe?
- Kiedy w Śląskiem inteligentny system zarządzania ruchem?
- Oto nowe węzły autostradowe na A1 w Śląskiem
Dzierżawa na 20 lat
Dzierżawca, który wygra przetarg, będzie mógł dzierżawić całą infrastrukturę przez 20 lat. Przez ten czas będzie płacił GDDKiA czynsz. Potencjalni chętni do dzierżawienia, eksploatowania i utrzymywania MOP Woźniki Wschód i Zachód mają czas na składanie ofert do 31 stycznia 2020 roku. Potem, w zależności od obiektu, mają 18 lub 24 miesiące na oddanie ich do użytkowania kierowcom.
Jakie restauracje mogą tam stanąć?
Jakie restauracje mogą się pojawić przy A1? Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA podkreśla, że wcale niekoniecznie musi to być McDonalds lub KFC.
Nowa A1 Pyrzowice - Częstochowa jest najładniejszą autostrad...
- Obecnie mamy także restauracje innych marek na naszych miejscach obsługi podróżnych - mówi.
Na MOP-ie Chechło przy trasie A4 Wrocław - Katowice koło Gliwic stoi właśnie bar Taurus. Jednak przy autostradzie A1 próżno by było szukać innych jadłodajni niż KFC czy McDonalds.
Nie przegapcie
