Pierwsza produkcja piwa w browarze w Łomży ruszyła w 1968 roku. Państwowy zakład produkował wówczas około 250 tysięcy hetolitrów złotego trunku. Zakład został sprywatyzowany, a potem zmodernizowany. Od 2011 roku Browar Łomża należy do polskiego przedsiębiorstwa Van Pur S.A.
- Chcemy rozbudowywać markę Łomża i zależy nam, by tutejszy browar identyfikował się ze swoim miastem. Dostrzegamy też działania władz samorządu łomżyńskiego pod kątem rozwoju i wsparcia lokalnych firm i widzimy potencjał, jaki dzięki temu tu powstał – podkreśla Edward Rzeźnik, współwłaściciel Van Pur S.A.
Czytaj też:[Przedsiębiorca spod Łomży w programie Uwaga TVN. Naciągał ludzi na domy z bali[/b]
Od momentu powstania browar zwiększył swoje moce niemal czterokrotnie. Dziś produkowane jest tutaj 1 mln hektolitrów piwa rocznie. Moce produkcyjne generuje 12 nowoczesnych tankofermentatorów cylindryczno-stożkowych – każdy o pojemności 2100 hektolitrów. Władze spółki planują jednak rozbudowę, która przyczyni się do podwojenia tej produkcji. Spotkali się z władzami miasta, by przedstawić koncepcję rozwoju w zakresie posiadanych przez ich firmę terenów. Ma to związek z ekspansją produktów firmy na Wyspy Brytyjskie.
– Jeżeli uda nam się zrealizować te plany, to jeszcze bardziej będziemy chcieli wspierać różnego rodzaju inicjatywy w mieście – dodaje Edward Rzeźnik deklarując chęć dalszego udziału w Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej, większego wspierania Łomżyńskiego Klubu Sportowego oraz wydarzeń odbywających się w Łomży, również w zakresie kampanii informacyjnej.
Czytaj też:[a]https://lomza.naszemiasto.pl/mieszkancy-zaplaca-wiecej-za-smieci-piotr-klys-chyba/ar/c1-7580507](https://lomza.naszemiasto.pl/biznesmen-spod-lomzy-w-programie-uwaga-tvn-kiedys-prowadzil/ar/c1-7581243 "Przedsiębiorca spod Łomży w programie Uwaga TVN. Naciągał ludzi na domy z bali[/b]<br><br>Od momentu powstania browar zwiększył swoje moce niemal czterokrotnie. Dziś produkowane jest tutaj 1 mln hektolitrów piwa rocznie. Moce produkcyjne generuje 12 nowoczesnych tankofermentatorów cylindryczno-stożkowych – każdy o pojemności 2100 hektolitrów. Władze spółki planują jednak rozbudowę, która przyczyni się do podwojenia tej produkcji. Spotkali się z władzami miasta, by przedstawić koncepcję rozwoju w zakresie posiadanych przez ich firmę terenów. Ma to związek z ekspansją produktów firmy na Wyspy Brytyjskie. <br><br><span class="cytat" >– Jeżeli uda nam się zrealizować te plany, to jeszcze bardziej będziemy chcieli wspierać różnego rodzaju inicjatywy w mieście – dodaje Edward Rzeźnik deklarując chęć dalszego udziału w Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej, większego wspierania Łomżyńskiego Klubu Sportowego oraz wydarzeń odbywających się w Łomży, również w zakresie kampanii informacyjnej. </span><br><br><b> Czytaj też:</b>[a]https://lomza.naszemiasto.pl/mieszkancy-zaplaca-wiecej-za-smieci-piotr-klys-chyba/ar/c1-7580507")
Rozbudowa zakładu to dobra wiadomość dla mieszkańców, gdyż wiąże się ze wzrostem zatrudnienia. Radości nie kryje Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.
- To niezwykle ważne, że jedna z najbardziej rozpoznawalnych łomżyńskich firm chce dalej rozwijać się w naszym mieście. To też pokazuje, że mamy ogromny potencjał i jestem przekonany, że w kontekście również innych elementów, takich jak budowa trasy Via Baltica oraz tworzenia przez nas Strefy Aktywności Gospodarczej, będzie impulsem dla innych do inwestowania w Łomży – mówi Chrzanowski.
