Była żona sir Paula McCartneya najszybszą niepełnosprawną narciarką wszech czasów!

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
Mills straciła lewą nogę po zderzeniu z policyjnym motocyklem w Londynie w 1993. Jej lewa noga została amputowana poniżej kolana.
Mills straciła lewą nogę po zderzeniu z policyjnym motocyklem w Londynie w 1993. Jej lewa noga została amputowana poniżej kolana. Fot: Instagram
Heather Mills, była żona legendarnego Beatlesa osiągnęła niewiarygodną prędkość na stoku narciarskim. Kobieta, która ma amputowaną jedną nogę, gnała na nartach z prędkością ponad 160 km/godz. Za ten wyczyn trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa.

Była żona sir Paula McCartneya, Heather Mills, została uznana za najszybszą niepełnosprawną narciarkę wszech czasów po osiągnięciu niesamowitej prędkości 164,95 km na godz. na stoku w Vars w południowo-wschodniej Francji.

Choć wyczynu dokonała w roku 2015, to dopiero teraz trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa.

Mills straciła lewą nogę po zderzeniu z policyjnym motocyklem w Kensington w Londynie w 1993 roku. Jej lewa noga została amputowana poniżej kolana i od tamtej pory używa protezy.

Karierę narciarską rozpoczęła w 2010 roku w wieku 42 lat, dwa lata po rozwodzie z legendarnym Beatlesem. Mimo wieku, zdobyła cztery złote medale na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie w Aspen w 2012 w supergigancie i wyścigach zjazdowych.

Narciarstwo jest najszybszym niezmotoryzowanym sportem, a profesjonaliści mogą przyspieszać szybciej niż większość samochodów drogowych. Mills w swojej próbie potrzebowała mniej niż trzy sekundy, by ze startu zatrzymanego rozpędzić się do „setki”.

- Cieszę się, że trafiłam do Księgi Rekordów. Mam nadzieję, że to przyczyni się do zainspirowania tych, którzy odnieśli podobne obrażenia do moich, i że będą w stanie wykorzystać to jako źródło inspiracji, aby iść dalej i osiągać własne marzenia i cele - powiedziała Mills o swoim rekordowym osiągnięciu.

Mills używa specjalnie zaprojektowanej protezy, aby wytrzymać naprężenia na stoku narciarskim.

- Byłem protetykiem wiele lat i robiłem kończyny do jazdy na rowerze i jazdy konnej, do zawodów paraolimpijskich w biegach, ale nic nie może się równać z jazdą na nartach. To najtrudniejszy sport dla osoby po amputacji - przyznał szef London Prosthetic Center, Abdo Haidar, który współpracował z Mills przy konstruowaniu protezy.

od 16 lat

mm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na i.pl Portal i.pl