Skazany był również przedsiębiorcą, działał w branży oświetlenia LED. Możliwe, że wykonywał prace na rzecz MDA. Szczególnie, że łapówka, wykonanie oświetlenia za 24 tys. zł na obiektach sportowych fundacji Koguta, została rozliczona w wydatkach na przebudowę dworca autobusowego w Krakowie.
Więzień odsiadywał karę 3 lat pozbawienia wolności w Krakowie. Według CBA, dzięki wstawiennictwu senatora komisja penitencjarna podjęła decyzję o jego przeniesieniu 28 kwietnia 2016 roku. Skazanego Roberta P. skierowano do odbywania kary w zakładzie karnym typu półotwartego.
Zarzuty udzielenia korzyści majątkowej usłyszeli również zatrzymani wczoraj Marcin F. i Grzegorz F.
Jednakże, kilka miesięcy po przeniesieniu skazanego decyzja komisji została odwołana. Stało się tak po kontroli wewnętrznej, którą przeprowadziła Służba Więzienna. Poprosiliśmy tę instytucję o wyjaśnienie sprawy, ale na nasze pytania odpowiedziano tak:
"W związku z prowadzonym postępowaniem prokuratorskim Służba Więzienna nie jest w stanie określić które z żądanych informacji mogłyby zaszkodzić prowadzonemu postępowaniu. Dlatego pytania w tej kwestii należy kierować bezpośrednio do prokuratury prowadzącej postępowanie. Jednocześnie zapewniam, że Służba Więzienna współpracuje z organami ścigania w wyjaśnianiu opisywanej przez Pana sprawy. z poważaniem por. Anna Czajczyk, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Krakowie"
Przypomnijmy, że we wtorek senator Kogut złożył swój immunitet. Wcześniej został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości.
Czytaj więcej o sprawie:
WIDEO: Zatrzymania ws. korupcji w Małopolsce. Aresztowano m.in. syna senatora PiS
Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne