Doradcy podatkowi napisali bezpłatny przewodnik po tarczy antykryzysowej 2.0. PIT, CIT, VAT czy składki ZUS bez tajemnic

Tomasz Dereszyński
Tomasz Dereszyński
Doradcy podatkowi napisali bezpłatny przewodnik po tarczy antykryzysowej 2.0. PIT, CIT, VAT czy składki zdrowotne bez tajemnic
Doradcy podatkowi napisali bezpłatny przewodnik po tarczy antykryzysowej 2.0. PIT, CIT, VAT czy składki zdrowotne bez tajemnic jacek smarz / polska press
Informator zawiera szczegółowe informacje na temat zmian, jakie przepisy tarczy antykryzysowej wprowadziły w obszarze podatków PIT, CIT, VAT oraz składek na ubezpieczenie społeczne.

Doradcy podatkowi napisali specjalny przewodnik po przepisach tarczy antykryzysowej 2.0, który ma pomóc przedsiębiorcom w czasie kryzysu wywołanego koronawirusem. W przystępny sposób wyjaśniają w nim, na jaką pomoc od rządu może liczyć biznes i jakie warunki trzeba spełnić, żeby ją uzyskać.

Liczący blisko 80 stron informator zawiera szczegółowe informacje na temat zmian, jakie przepisy tarczy antykryzysowej wprowadziły w obszarze podatków PIT, CIT, VAT oraz składek na ubezpieczenie społeczne.

Przewodnik został napisany tak, aby przedsiębiorcy nie mieli problemów z interpretacją poszczególnych przepisów tarczy. Przepisy składające się na tarczę antykryzysową były już kilkakrotnie nowelizowane, a w przygotowaniu jest kolejna, trzecia wersja tarczy.

Doradcy podatkowi zrzeszeni w Krajowej Izbie Doradców Podatkowych zebrali wszystkie informacje w jednym miejscu i opublikowali na specjalnej stronie, która powstała z myślą o przedsiębiorcach potrzebujących pomocy w sprawach podatkowych.

Tu znajdziesz cały bezpłatny przewodnik dla przedsiębiorców

Podatki bez ryzyka, to projekt, który ma pomóc biznesowi w uzyskaniu kompetentnej i kompleksowej pomocy w obszarach podatków i ubezpieczeń społecznych. Integralną częścią tego projektu, który jest dostępny na stronie www.podatkibezryzyka.pl jest katalog doradców podatkowych, którzy pomogą przedsiębiorcom w interpretacji przepisów i ich zastosowaniu w praktyce.

Tarcza Antykryzysowa to specjalny program opracowany przez rząd, mający na celu ochronę przedsiębiorców i pracowników przed negatywnymi skutkami pandemii COVID-19. Ustawa, która realizuje założenia tarczy, zawiera dziesiątki przepisów i rozwiązań pomocowych dla mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Wśród najważniejszych wymienić należy czasowe zwolnienie z płatności składek ZUS, świadczenia postojowe, przesunięcie terminów rozliczeń podatkowych, a także ulgi dla firm.

Jak informują doradcy podatkowi, przepisy tarczy antykryzysowej cechują się jednak dużym stopniem specjalizacji, skomplikowania i mogą być trudne w interpretacji dla przedsiębiorców. Dlatego środowisko doradców podatkowych zrzeszonych w Krajowej Izbie Doradców Podatkowych, przygotowało specjalny bezpłatny informator dla firm. Zawarte w nim wskazówki mają pomóc w skutecznym skorzystaniu z rozwiązań zawartych w ustawie przyjętej przez sejm 17 kwietnia 2020 r., określanej jako Tarcza Antykryzysowa 2.0.

"Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, że materiał nie może stanowić podstawy do udzielania porad i opinii bowiem ma jedynie charakter informacyjny. W celu uzyskania realnej pomocy w prowadzeniu biznesu – nie tylko w zakresie podatków i nie tylko w okresie pandemii – zachęcamy do skorzystania z usług doradcy podatkowego".

Co zrobić z oszczędnościami na czas pandemii koronawirusa: zabrać z banku bo rząd zamrozi albo zabierze, trzymać w banku na lokacie, zainwestować - w co? Jakie są plusy i minusy poszczególnych rozwiązań. Kliknij po prostu w ten tekst i przeczytaj cały artykuł.

**

MASKI KN95 Z FILTREM, ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI, OKULARY I INNE PRODUKTY PROFILAKTYCZNE PRZECIWKO WIRUSOM I BAKTERIOM >> Sprawdź w naszym sklepie <<

**

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl