El. ME koszykarzy 3x3. Dwa zwycięstwa Biało-Czerwonych i awans do ćwierćfinału!

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Reprezentacja Polski koszykarzy 3x3 wygrała dwa mecze grupowe - z Portugalią 21:19 oraz ze Słowacją 18:17 po dogrywce - w eliminacjach mistrzostw Europy rozgrywanych w Bratysławie. Biało-czerwoni awansowali do niedzielnego ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną.

Zmieniony skład Biało-Czerwonych

Polacy w Bratysławie występują w zmienionym składzie w porównaniu do mistrzostw globu zakończonych w niedzielę w Wiedniu - Przemysława Zamojskiego i Adriana Boguckiego zastąpili Mateusz Bierwagen i Filip Put, pozostali zaś w drużynie Mateusz Szlachetka i Szymon Rduch.

Spotkania grupowe Polaków były bardzo zacięte i wyrównane. O wygranej z Portugalią 21:19 zadecydował rzut Puta na 54 sekundy przed końcem czasu (gra się 10 minut lub do uzyskania 21 pkt). Jeszcze bardziej emocjonujący przebieg miało spotkanie ze Słowacją. Podopieczni Piotra Renkiela prowadzili 16:12, ale gospodarze rzutami z dystansu doprowadzili do remisu 16:16 i dogrywki. W niej decydujący punkt zdobył najbardziej doświadczony, 33-letni olimpijczyk z Tokio Szymon Rduch.

W spotkaniach grupowych punkty zdobywali: Szlachetka - 18, Put - 11, Rduch - 6, Bierwagen - 4.

Polacy w niedzielę powalczą o awans

Awans do ME, które odbędą się w Jerozolimie w dniach 5-7 września (będzie to 8. edycja czempionatu) wywalczą w Bratysławie trzy najlepsze drużyny eliminacji - finaliści oraz zespół, który zajmie trzecie miejsce. Nasz zespół musi więc wygrać jeszcze dwa mecze, by zapewnić sobie prawo startu w izraelskim turnieju.

Ćwierćfinałowy mecz Polaków z Bośnią i Hercegowiną zaplanowano na niedzielę, na godzinę 16:05.