Spis treści
„Roose stał się pierwszą osobą, która zmieniła części świata, chodząc po linie”
– zauważono w publikacji „Hürriyet”.
Spacer linoskoczka nad Bosforem
Według gazety, długość liny wynosiła prawie 1,1 tysiąca metrów, która była ona rozciągnięta pomiędzy podporami Mostu Męczenników 15 lipca nad Bosforem na wysokości 165 metrów nad ziemią.
Szczęśliwy, bo slackliningiem stworzył historię
Zawodnik rozpoczął swoją przeprowadzkę z Azji o godzinie 17.00 i zdołał pokonać dystans w 47 minut. Po zmianie Jaan Roose Azji na Europę nazwał Bosfor „wyjątkowym miejscem do slackliningu” i przyznał, że jest szczęśliwy, ponieważ mógł tworzyć historię.
– Oprócz tego, że łączy dwa kontynenty, Bosfor ma znaczenie historyczne i kulturowe sięgające tysięcy lat wstecz, a także niesamowitą przyrodę, jeśli połączyć to ze zmiennymi warunkami pogodowymi i silnymi prądami morskimi, to było wyjątkowe miejsce do uprawiania slackliningu. Przeszedłem do historii, więc jestem bardzo szczęśliwy
– powiedział.
„Historyczny spacer nad Bosforem
Na naszym pierwszym moście łączącym kontynenty, Moście Męczenników 15 Lipca, odbyło się dziś wydarzenie z dużą dawką adrenaliny. W ramach imprezy Continental Pass estoński akrobata Jaan Roose odbył swój międzykontynentalny spacer po naciągniętej linie.
(Bosfor) łączy nie tylko kontynenty, ale także cywilizacje nad morzem Mostem Męczenników 15 Lipca, Mostem Fatiha Sultana Mehmeta, Mostem Yavuz Sultan Selim i Mostem Çanakkale z 1915 r., a pod morzem naszymi tunelami Eurazji i Marmaray;
Przyczynia się także do promocji naszego kraju”
Po linie na Sycylię i pomiędzy drapaczami chmur w Dosze
Tego lata Roose przeszedł także po linie 3600 metrów z Włoch na Sycylię, a w zeszłym roku w Katarze przemaszerował po 150-metrowej linie LED zawieszonej na wysokości ponad 195 metrów pomiędzy wieżami drapacza chmur Katara Towers w Lusail obok Dohy.
