Europejski Stadion Kultury to największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych festiwali w Polsce. Z powodu pandemii przesunięty został z początku wakacji na końcówkę: 28 – 30 sierpnia. To będzie jubileuszowa, 10. edycja, z hasłem „Kawał Qultury”. Program jest bogaty, łączący m.in. film, teatr, fotografię, taniec, sztuki wizualne, muzykę, gry, performance.
Wśród atrakcji koncerty, warsztaty muzyczne i mini koncerty plenerowe, m.in. Art. Celebration, wstępy zespołów i artystów: Baasch, Bokka, Karaś/Rogucki, The Freeborn Brothers.
Koncert otwarcia odbędzie się tym razem nie na Stadionie Miejskim, lecz na hali Podpromie.
- Wystąpi Krzysztof Cugowski z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej, a w kolektywach: Ania Dąbrowska i Sirusho z Armenii, Sorry Boys i Nino Katamadze z Gruzji, Miuosh i GO A z Ukrainy, a także Nosowska i PVNCH z Ukrainy
– podczas dzisiejszej konferencji prasowej organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury zdradził Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.
Ponieważ hala sportowa nie pomieści aż tylu widzów, ile mógłby stadion, w mieście ustawione zostaną telebimy.
Od 2013 roku Europejski Stadion Kultury odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury integrującego środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy).
Festiwal Wschód Kultury jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury i trzy Polskie miasta: Rzeszów, Lublin i Białystok. Przedsięwzięcie odbywa się dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych, samorządów wschodniej Polski oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Udział we wszystkich wydarzeniach pod szyldem Wschód Kultury jest bezpłatny – impreza objęta jest patronatem programu Kultura Dostępna.
Europejski Stadion Kultury 2019. Tulia, O.S.T.R., Natalia Ku...
Zobacz też: Gwiazdor Maroon 5 Mickey Madden robi sobie przerwę od zespołu. Został aresztowany i oskarżony o stosowanie przemocy domowej
